I malý byt může být moc hezký!

Když se zařizujeme v malém bytě, není vůbec lehkým úkolem tam vše potřebné poskládat a nevytvořit z něj jen sklad věcí. Chceme mít také nějaký prostor pro život a odpočinek, volně dýchat. Mít zkrátka hezký domov. V případě malých prostor je potřeba zapojit více kreativitu, ale být zároveň praktičtí. Každé volné místo je potřeba využít, nenechat „ladem“ ani centimetr prostoru! Pomůžou nám při tom vhodné kousky nábytku (s úložnými prostory, vestavěné skříně a podobné). Určitě se zde vyplatí investovat například do kuchyně na míru. Také si pohrajeme se světlem a barvami. Výsledek pak bude určitě vypadat moc hezky. Přinášíme pár osvědčených tipů jak na to!

kuchyně

Nábytek na míru
Každý volný koutek v malém bytě nám pomůže velice dobře využít nábytek na míru. Jeho pořízení je finančně náročnější, ovšem určitě se zde vyplatí. Nábytek sektorového typu v malých prostorách často „nesedí“ a vznikají tak různá nevyužití místa. Takové koutky a mezery nevypadají v interiéru dobře. Na míru lze objednat nábytek prakticky do jakékoli místnosti. Nejvíce jeho výhody oceníme v malých kuchyních, ložnicích, koupelnách a na chodbách. V menším bytě se nemusíme obávat použít například vestavěné skříně až do stropu. Dále se do těchto prostor dobře hodí kousky nábytku zavěšené na stěnách, nábytek na nožkách, z tenkých kovových konstrukcí. Naopak se raději vyhneme robustním čalouněným kusům.

Dostatek světla
Prostory malého příbytku je nutné pořádně prosvětlit! Pustíme sem co nejvíce denního světla, kde to moc nejde, přidáme dostatek osvětlení umělého. Hodí se instalovat zde vícebodové světelné zdroje. Neváháme také použít průhledné materiály na dveře a příčky.

kuchyně na míru

Světlé barevné odstíny
V barvách lze doporučit bílou klasiku, ale i jiné barvy světlých odstínů. Třeba světlá zelená, modrá, žlutá, ale i hnědá a šedá. Dobře zde vypadá kombinace použití dvou světlých odstínů stejné barvy. Jeden na vymalování stěn, druhý na nábytek.

Víceúčelová zařízení
Vzácné místo ušetří majitelé malého bydlení, pokud si
ho vybaví multifunkčním nábytkem a spotřebiči. Na trhu lze vybírat z pestré nabídky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup