Kryptoměny jako investice

Není tomu tam dávno, co pojem kryptoměny znala jen úzká komunita krypto-nadšenců a geeků. Avšak když v prosinci 2017 vzrostla hodnota Bitcoinu na necelých 20 tisíc dolarů, zajímal se o kryptoměny snad každý druhý člověk. Nevšední zájem o digitální mince ovšem celé myšlence virtuálních měn spíše uškodil. Kryptoměny, které byly původně určeny pro každodenní platby, se staly symbolem investování a obchodování. A tohoto cejchu se dodnes nezbavily.
Nutno říct, že kryptoměny investorům imponují z mnoha důvodů. Nejsilnějších argumentem je skutečnost, že za několik let dokázaly zhodnotit o stovky až tisíce procent. A ačkoliv vrchol z konce roku 2017 zatím nedokázaly překonat, tak důvěru investorů neztratily. Vysoká volatilita kryptoměn je zase ideální pro swingové obchodování i střednědobé investice. Paradoxem ale je, že dokud bude hodnota kryptoměn nestabilní, tak je nikdo jako platidlo nebude chtít.

kkhulin-cz-img2

Investování do kryptoměn přes burzy/směnárny

Jako první investiční metoda se nabízí klasická investice do kryptoměn formou nákupu na burze nebo přes směnárnu. Tato metoda je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé investice, avšak má několik nevýhod. První nevýhodou jsou poplatky, které u směnáren bývají 2 až 10 %, u burzy pak 0,1 až 1 %. Další nevýhodou je to, že nakoupené kryptoměny musíte někde uložit. K dispozici jsou sice bezplatné virtuální peněženky, avšak ty se mohou stát terčem podvodníků a hackerů. Prakticky jediným bezpečným místem pro uložení kryptoměn je hardwarová peněženka, která ovšem vyjde minimálně na tisíc korun.

kkhulin-cz-img1

Obchodování virtuálních měn

Alternativní možností jsou rozdílové smlouvy (tzv. CFD), které se hodí pro krátkodobé obchodování. Rozdílové smlouvy kopírují hodnotu zvolené kryptoměny, takže CFD na Bitcoin bude mít stejnou hodnotu, jako má Bitcoin na burze. Výhodou je, že při nákupu CFD nekupujete skutečnou kryptoměnu, takže nemusíte řešit její uložení. Zároveň můžete vydělávat i v době, kdy hodnota kryptoměn klesá. Důležité je pouze uhodnout, zda bude hodnota růst nebo klesat. CFD lze kdykoliv prodat zpět brokerovi, ale ani tady se nevyhnete poplatkům (spread + swap).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup