3 důvody, proč pracovní obuv vybírat

Tak jo, dejte mi něco na nohy, abych si v práci neničil své vlastní boty, které běžně používám. Takhle přistupujete k ochraně svých nohou, ale leckdy i zdraví? To není dobré.
Neexistuje snad žádné zaměstnání, při kterém by se chodilo naboso. I plavčík musí k té vodě v něčem dojít. Pracovní obuv se prostě musí vybírat. A to velmi pečlivě, protože každé zaměstnání potřebuje své.

Umíte si představit, že obsluha soustruhu bude mít na nohou pantofle? Nebo dělníci, kteří pracují ve výškách, budou nosit cvičky? A holínky na nohou uvidíte u elektrikářů? Ne, každá profese a každé pracovní prostředí potřebuje specifickou ochrannou obuv .
Právě proto je nutné pracovní obuv vybírat, a ne koupit první boty, které dobře vypadají.

1. Prvním důvodem, proč boty vybírat je určitě zachování prodyšnosti.
Představte si, že celý den stojíte u stroje, chodíte, nezastavíte se, pouze na svačinu či oběd. Co se stane s nohou v neprodyšné botě? Zpotí se, mohou se vytvořit puchýře a následné odřeniny. I pohodlná bota se rázem stane obtěžující. Již druhý den jsou Vaše bolavé nohy olepené náplastmi.

2. Odolnost proti vnějším vlivům okolního prostředí.
Pohybovat se bezpečně po podlaze, která nepatří k těm nejčistším, což znamená, že může být polita olejem, nebo jinými chemickými sloučeninami, znamená skutečnou bezpečnost, kterou by obuv měla také dostatečně zajistit. Podrážky bot by tedy měly mít vlastnost odolnosti proti takovým účinkům.

3. Důležitým důvodem je rozlišení ročního období.
V ochranných botách se budete jen těžko pohybovat, když bude v zimním období chybět zateplení. Umíte si představit, například myslivce, jak prochází celý den zasněženým lesem v obuvi, které chybí teplý kožíšek? Po jeho celodenní procházce nebude cítit nohy. Večer pak stráví s nohama v lavoru s horkou vodou. To proto, aby rozmrzl a aby neonemocněl.

Samozřejmě, že dalším důvodem je pohodlí a design. Ale těmito vlastnostmi je opatřena každá pracovní obuv. S tím si starost dělat nemusíte!