Alternativa jednorázových rukavic i pro alergiky

Pracujete-li v oboru, kde z preventivních důvodů nosíte ochranné rukavice, máte na výběr z různých možností. A dobrou zprávou pro citlivější osoby je i fakt, že existují varianty, které omezují možnost vzniku alergie na minimum.
Nejběžnějším dosud užívaným materiálem pro jejich výrobu byl latex, na ten však mohou vznikat zmíněné alergie. Alternativou jsou pak nitrilové rukavice, které neobsahují latexový protein, který by je způsoboval. Nejen to je však jejich výhodou. Vyrobeny jsou z takzvaného syntetického latexu, přesněji z nitrilového butadienového latexu.


Vyšší komfort při nošení a větší bezpečnost

Pro uživatele také představují vyšší komfort při nošení, protože jsou mnohem pružnější a tím i pohodlnější a uživateli dovolují maximální hmatový pocit, což se v případě, kdy musíte provádět velmi jemné a přesné pohyby rukou, rozhodně vyplatí.


S nitrilovými rukavicemi jsou vaše ruce v mnohem větším bezpečí v případě, že pracujete s chemikáliemi, může za to vyšší odolnost. A i proti mechanickému poškození jsou mnohem odolnější. To využijí třeba zdravotníci či zubaři, kteří dnes a denně přichází do styku s ostatními předměty i jehlami.

Široká škála variant i barev

Tento materiál nevyžaduje použití pudru a snadnost navlečení je dána i bez něho. Nejvíce se tedy hodí pro oblasti zdravotnictví, do laboratoří a potravinářského průmyslu.

I zde se můžete spolehnout, že můžete vybírat z několika velikostí, od XS po XL. Rovněž i povrchová úprava se různí, seženete varianty hladké i zdrsněné v prstové části. Některé varianty jsou pak vhodnější do potravinářského průmyslu a jiné zase do laboratoří. A konečně i barevná provedení se různí.
V nabídce naleznete široké množství variant, vybírejte tedy především podle toho, ve které oblasti je budete používat.