Dieta jako životní styl

Často se v magazínech řeší vyhublé modelky, které udávají standard krásy. Ty nás potom pronásledují na každém kroku. Setkáváme se s nimi každý den na billboardech, v reklamách, dokonce i na zastávce. Pojďme se ale zamyslet nad tím, čím je ideál krásy v jiných kulturách nebo i v minulém století. Ctěné byly ženy, které svou silnou postavou demonstrovaly, že si jídlo mohou dovolit. Krásné jsou však všechny! Dnes bychom se ale pro vzrůstající míru obezity a s ní spojenými civilizačními chorobami měli zabývat zdravím.
zelený drink
Zdraví lze dosáhnout pouze při dodržování vyváženého životního stylu. Zasahuje tedy do tří hlavních oblastí – jídelníček, fyzická aktivita a psychické vypětí. Protože dnes se celá ekonomika zaměřuje na produkci, všechno je v neustálém pohybu. Na pracovníky to může mít důsledek v podobě zvýšeného stresu. Psychický stav ovlivňuje tělo na buněčné úrovni natolik, že může bránit v jakékoli snaze o redukci váhy.

Vyvážený jídelníček

Stravování je pro každého člověka naprosto individuální záležitost. Nejen že má každý jiné chutě, ale také má každý jinak nastartovanou proteosyntézu a reakce na buněčné a molekulární úrovni. Existuje tedy mnoho způsobů, jak se stravovat. Jednou z cest je takzvaná cyklická ketogenní dieta, která je vhodná pro všechny, kteří si přejí zbavit se tuku. Především proto, že její podstatou je odstranění sacharidů z jídelníčku. S drobnými úpravami se jí však mohou řídit všichni.
slečna cvičí venku

Fyzicky aktivní

Strava samotná může udělat hodně – v prvních týdnech začínáme pociťovat lehkost, máme prozářenou pokožku. Musíme ale dodat také fyzický pohyb, který snažení ještě pozvedne na další úroveň. Vyplaví se endorfiny, tedy hormony štěstí, což zlepšuje psychiku a na této cestě tak lze efektivně podporovat sám sebe. Nejlepším pohybem pro začátečníky je chůze nebo plavání.