Dřevěné rolety vám toho nabídnou mnohem víc než jen stín

Váš dům může být ještě zajímavější a krásnější na pohled, pokud jej vybavíte dřevěnými roletami. Ty z něj udělají něco víc než jen další stavbu v řadě. A to ať už se jedná o moderní anebo klasickou stavbu. Dřevěné rolety si totiž rozumí dobře se všemi stavbami. Ale nemusíte se bát, že byste vydali peníze na jejich pořízení jen tak kvůli estetického hlediska věci.

kouzelné okno

Pokud si pořídíte dřevěné rolety, přinesou toho do vašeho domu mnohem více než jen krásu a pocit útulnosti. Zároveň se postarají o to, že se váš dům nebude v létě zbytečně přehřívat, neboť dřevěné rolety neumí pouze efektivně stínit od slunce, ale umí také odrážet sluneční záření, které by ohřívalo váš interiér.

oprýskané rolety

Chcete-li mít tedy v létě doma chládek a v zimě naopak teploučko, dřevěné rolety se vám vyplatí. V létě skrze ně nevnikne žádný zbytečný horký vzduch dovnitř a v zimě zase neunikne ven, takže díky jejich skvělým tepelně izolačním vlastnostem ušetříte na vytápění anebo na provozu klimatizace. A všichni víme, že pokud jde o izolaci, tak zrovna okna bývají slabou stránkou každého domu. Nicméně i v dalších obdobích roku se vám rolety mohou hodit, zvláště v těch větrných, kdy při větrání nabírá průvan na síle a způsobuje bouchání oken a dveří a pády předmětů na zem. S roletami totiž pohodlně vyvětráte, ať už je venku jakékoli počasí – žádné potrhané a promáčené záclony už vám nehrozí. A spokojení budete i v případě, že vás v noci ze spánku obtěžuje hluk.

roletová stěna

Třeba bydlíte v blízkosti staveniště anebo vedle rušné ulice, kde se to jen hemží kulturními událostmi. Stačí, když rolety stáhnete a vše můžete nechat venku za okny. Stažené rolety totiž tlumí hluk zvenčí až o třicet decibelů. Když to tedy spojíte s téměř sto procentním zatemněním, získáte úžasné ničím nerušené prostředí pro váš klidný spánek. A rušit vás nebudou ani zloději, jelikož přes stažené rolety se k vám jistě žádný nevydá, rolety tedy fungují i jako vhodný bezpečnostní prvek, jak ochránit váš dům před nezvanými hosty, kteří by jej chtěli navštívit okny.