Energie ze sluníčka

Znečistění životního prostředí je stále více diskutovaným tématem. Ke zhoršování tohoto stavu přispívají ve velké míře elektrárny. Největším nebezpečím pro naši planetu je bezesporu elektrárna jaderná. Proto se začínají využívat alternativní zdroje. Jedním z nich je i solární energie.

solární energie


· Má sice také určité nevýhody, ale oproti ostatním zdrojům je její provoz velice levný a nezatěžující okolní přírodu.
· Výkon fotovoltaických panelů může například snížit i vrstva sněhu, která je v zimě pokrývá.

I přes tyto nedostatky se ale sluneční svit jeví jako nejlepší zdroj elektrické energie.Proto se mnoho majitelů rodinných domů rozhodlo tento zdroj si pořídit a ušetřit tak nejen přírodu, ale také osobní finance. V poslední době dochází k poklesu ceny solárních panelů, a tak se fotovoltaická elektrárna na klíč začíná vyplácet už v mnohem kratší době. Podle odborníků může být návratnost této investice už za sedm, nejpozději však za dvanáct let.

· Záleží na několika faktorech.
a) Jaká je spotřeba elektrické energie celé domácnosti.
b) Jaký tarif je využíván.
c) Výkon budoucí solární elektrárny.

Počáteční náklady se za pár let vrátí

Ačkoliv se zprvu náklady zdají vyšší, přesto se tento zdroj v pozdější době opravdu vyplatí. Sluneční energii nemusejí využívat pouze domácnosti, ale k tomuto projektu se přidávají i mnohé firmy. Montáže fotovoltaických elektráren provádějí specializované firmy, které vždy přizpůsobí jejich provoz potřebám a požadavkům zákazníka. Vše proběhne v několika krocích.

sluneční soustava

– Nejprve se zjistí konkrétní představy zadavatele.
– Podle nich se vypracuje vhodný projekt a zpracuje se žádost k připojení k distribuční síti.
– Vše zakončí samotná montáž fotovoltaických panelů a elektrického střídače.
Poté už přichází nejpříjemnější fáze celého projektu. Vědomí, že od této doby se nám peníze začínají pomalu vracet zpět.