Hubněte efektivně a s radostí

Nadváha http://ona.idnes.cz/deti-s-nadvahou-co-funguje-a-cemu-se-vyhnout-fe3-/deti.aspx%3Fc%3DA080909_162429_ona_deti_ves a obezita vládnou světu, alespoň tomu západnímu. Na první pohled se nezdá, že by mělo jít o něco hrozného, ale když si vezmete, že obezita sama o sobě neznamená pouze estetické snížení kvalit daného jedince, ale hlavně celou řadu chorob, a to nejen fyzických, ale i duševních, je rozhodně dobré se tím zabývat více než dostatečně. Lidé, kteří trpí až příliš velkou nadváhou, obvykle doopravdy trpí. Mají vyšší výskyt depresivních poruch a také se do nich častěji pouští úzkosti. Po stránce fyzické je to ale ještě horší. Jedinci vážící opravdu hodně mohou dříve nebo později očekávat, že se u nich vyvine i diabetes. A to není žádná legrace.

Jezte netučnou stravu

Naštěstí obezita není neměnným stavem, takže se dá ještě ledacos zachránit, pokud budete chtít. Chcete to ale jít na hubnutí vědecky, a ne řídit se pochybnými radami na internetu, případně v časopisech nebo od známých. Předně je nezbytné zjistit, jak moc dobře nebo špatně na tom jste podle indexu BMI Bmikalkulacka. Dle naměřených hodnot pak zjistíte poměrně přesně, kolik byste měli shodit a dle toho byste se pak měli řídit.

Dostat se na správnou váhu rozhodně není žádná procházka růžovou zahradou, právě naopak. Je to běh na dlouhou trať. Hubnutí může mít i rychlý efekt, ovšem v takovém případě nehubnete tuk, ale ubíráte si na svalstvu, respektive vodě, a to je špatně. Abyste se dostali na normální váhu, bude to chvíli trvat, s tím se musíte smířit. V případě, že si ale nastavíte režim správně, nebude to taková hrůza, jak by se vám teď možná mohlo zdát. Naopak, velice rychle si zvyknete a za pár týdnů si možná ani nedokážete představit, že byste žili jinak.

Jízda na kole je vhodná

Chcete-li hubnout, musíte přepracovat svůj jídelníček tak, aby se v něm vyskytovalo hodně zeleniny, ovoce a netučného masa. Vyřaďte sladké, tučné a přesolené. Samozřejmě byste měli začít alespoň trochu sportovat. Nemusíte se hned dávat na atletiku, bohatě postačí, když budete běhat, respektive jezdit na kole. A to alespoň tři dny v týdnu.