Jak dokážou hormony s tělem ženy zamávat?

Pořádně!

Období klimakteria přichází kolem padesátého roku. Je to období, které každá žena pociťuje a prožívá individuálně. S mnohými problémy se také setkáváme často i dříve. Objevují se například po čtyřicítce a mohou trvat až deset let. Mezi 45. a 55. Rokem to bývá pro ženu nejtěžší. Většinou se objevují individuální problémy, které jsou, lidově řečeno s přechodem, spojené.
Menopauza a její příznaky se řadí v životě mezi nejhorší prožitky. Jaké problémy budete pociťovat nebo co můžete od tohoto období očekávat? Máte také už některé z těchto příznaků?
· Vyčerpání, únava, nespavost.
· Tloustnutí. Naroste nám malé, kulaté bříško.
· Vypadávají vlasů, třepení nehtů.
· Řídnutí kostí, tuhnutí kloubů.
· Zadýcháme se při sebemenší námaze.
· Deprese, pocit úzkosti, špatná nálada.
· Návaly horka, pocení.
· Nechuť k sexuálním hrátkám.
· Pokožka je sušší, vrásčitější.
· Inkontinence moči. stress

Příznaky menopauzy

Mohou se objevovat náhle. Z minuty na minuty a mohou trvat až patnáct minut. Návaly horka a pocení se například projevují 10x až 20x za den. Několikrát po sobě můžete pociťovat deprese, únavu, vyčerpání, špatnou náladu nebo bolesti břicha či hlavy. Občas můžeme pociťovat nevolnost, nebo dokonce bolesti hlavy. Je toho však daleko více, například méně často diskutovatelná inkontinence moči při smíchu nebo kýchnutí. Téma, o kterém se neradi zmiňujeme. Mezi další se řadí odhánění partnera. Nemáte ani pomyšlení na sexuální hrátky. Intimní oblast se vysušuje a kvůli tomu, že neprodukuje naše tělo tolik estrogenu, nemáme ani náladu na nějaké postelové hrátky.
Proč se to děje?
Z našeho těla přirozeně odchází hormony. Není potřeba, aby nadále naše tělo produkovalo tolik hormonů a proto přirozeně přechází do stavu, kdy jich bude produkovat méně. Ovšem na to nejsme jako ženy zvyklé a proto nám připadá, jako kdybychom ztrácely svůj půvab. Připadáme si tlusté a nemotorné. Ovšem všechno se dá změnit a i na toto těžké období je lék formou přírodních bylinek, které nám usnadní tento přechod, abychom se opět mohly cítit normálně, zdravě, svěže a spokojeně. cry