Jaké nevýhody mají stříbrné přívěsky

Když máme vyjmenovat drahé kovy, tak první dva, které nás napadnou, jsou obvykle zlato a stříbro. A není divu. Jedná se o nejznámější druh drahého kovu a nejvíce využívaného například ve šperkařství. Právě to z něj dělá miláčka žen.stříbrný přívěsek ve tvaru srdce

Víme, že již ve starověku bylo stříbro a především zlato velmi ceněno, především u původních obyvatel jižní Ameriky. Vzpomeňme si jen na historky o zlatých městech, či ztracených hrobkách plných zlatých pokladů. Stačí říci jen El Dorado a každý už ví.

Avšak je tu také fakt, že zlato je poněkud dražší, než stříbro. To navíc jde velmi dobře s černou, což je jedna z nejoblíbenějších barev oblečení. Není proto divu, že jsou dnes prodávanější šperky ze stříbra. Příkladem mohou být stříbrné přívěsky, které je možné dát na řetízek.

Těchto stříbrných přívěsků existuje velká spousta druhů všech tvarů a velikostí. Vybrat si tak může skutečně každý. Populární jsou například písmena, kdy si velmi často kupujeme první písmeno našeho jména či jména našeho milovaného, případně jména našeho idolu.

Ovšem navzdory jeho dobrým vlastnostem, jako je odolnost či krásný vzhled a lesk, má i některé vlastnosti, které již nejsou tak oceňovány.

Především je tu ten problém, že při nesprávné péči poměrně rychle zčerná. A ačkoliv je možné mu navrátit původní barvu, rozhodně to není jednoduchý proces a je lepší se tomu vyhnout. Není tu však příliš možnost, neboť ona černá barva je pouze výsledkem oxidačních procesů, které probíhají na povrchu. Pokud byste se jich chtěli zbavit nadobro, museli byste jej zavřít do krabičky s vakuem.kulatý stříbrný přívěsek

Jsou zde však možnosti, jak tento proces zpomalit a oddálit. Obvykle jsou stříbrné šperky natírány speciálním nátěrem, který má právě s tímto pomoci. Dále je dobré, pokud jej budete denně prohlížet a pravidelně čistit speciálním přípravkem. Jen tak vám vydrží mnoho let a bude vaší stálou ozdobou.