K čemu je dobrý akumulátor do aku vrtačky

Každý ví, že doma se bez vrtačky těžko obejdeme. Je pro drobné domácí oprávky stejně nezbytná, jako například kladivo. A pro kutily to může být věc až životní důležitosti. Je samozřejmé, že takto rozšířeného produktu je mnoho druhů a typů od spousty nejrůznějších značek a samozřejmě také mnoho doplňkových produktů. A jedním z nich je i akumulátor do aku vrtačky.

typická aku vrtačka

Ty se v posledních letech stávají stále rozšířenější. A není divu. Jaký je tedy rozdíl mezi tou klasickou a akumulátorovou? Malý, avšak stěžejní. Zatímco klasickou vrtačku musíte mít zapojenou do zásuvky kdykoliv s ní pracujete, akumulátorová má vlastní baterii. Znamená to, že s ní můžete pracovat i v místech, kde není elektrická zásuvka na dosah.

Není potřeba dodávat, že je to skutečně velká výhoda, neboť to umožňuje práci prakticky kdekoliv, například i venku. A to bývá u některých staveb neocenitelné. A není to jediná výhoda, kterou tento typ má.

Například to totiž také znamená, že se vám elektrický kabel nebude plést do cesty. Nevystavujete se tedy nebezpečí, že se připlete pod vrták, což je nehoda, která vyřadila z provozu již mnoho vrtaček. S tímto typem vám však tato situace nehrozí.

To všechno zní dobře, má to ale i nějaké nevýhody? Popravdě, ano má. Ovšem v porovnání s výhodami nejsou až tak hrozivé. Tou první je, že ačkoliv akumulátor vám umožňuje pracovat kdekoliv, nevydrží věčně. Po určité době jej bude potřeba znovu nabít, což znamená, že po tu dobu bude vrtačka nepoužitelná. Toto omezení pocítíte ve chvíli, kdy děláte projekt, který vyžaduje mnoho vrtání.

aku vrtačka při práci

Dále je tu samozřejmě cena, která je oproti klasickému typu o něco vyšší. A zapomínat nesmíme ani na fakt, že pokud se akumulátor rozbije, vrtačka bude nepoužitelná až do chvíle, kdy jej spravíme, nebo koupíme nový.

Avšak jak už bylo řečeno, tyto nevýhody jsou v porovnání s výhodami, které akumulátorová vrtačka přináší, zejména co se flexibility týče, poměrně malé. Není proto divu, že se jedná o jeden z nejprodávanějších produktů tohoto typu zařízení. A vypadá to, že ani v budoucnu se na tom nic nezmění.