K čemu přesně se tedy posilovací guma na cvičení používá?

Používat můžete tuto cvičební pomůcku dle potřeby, tedy zejména na:
– rehabilitaci po úrazu nebo univerzálně k protažení po práci či tréninku,
– řádné protažení všech svalů, kloubů a šlach končetin, včetně zad před tréninkem,
– závěrné protažení po proběhlém tréninku,
– trénink silový, objemový a také vytrvalostní, bicepsy, zdvihy, různé protahování, dřepy,
– při shybech a cvicích za pomoci vlastní váhy,
– dodatečné zatížení.

cvičení

Jaké druhy gum se používají?

Většinou už na první pohled poznáte podle šířky a délky gumového pásu, s jakým silovým působením a zaměřením se pro cvičení počítá. Můžete používat krátké pásy na procvičování horních i dolních končetin, pro potřebu jejich „svázání“ při sobě. U větších a širších se počítá s posilováním celého pohybového aparátu ve větším tahu s výraznějším odporem. Širšíposilovací gumy na cvičení znamenají výraznější odpor, který sami o sobě už kladou vlastnosti materiálu z pryže. Výrobce uvádí předem, k jakému druhu posilování pryžový pás slouží, nemůžete se tedy ve výběru cvičebního nářadí zmýlit. Pro funkčnost cvičení je výhodně toto nářadí střídat a průběžně intenzivně zatěžovat jednotlivé partie tak, aby došlo k ideálnímu komplexnímu procvičení celého těla.

Vybrat si můžete také pomocná držadla

Vyberete-li si typ Super Mini, Mini, Medium, Large, Monster nebo volíte-li jen podle známých barev, které odlišují od sebe na první pohled zatížení, vždy budete spokojeni. Jednoduchost při používání a přitom efektivita podobného posilování a protahování vás maximálně příjemně překvapí. Výrobce myslel i na příjemnější uchopení a tak si můžete dokoupit i ručky a úchyty Bushido. Výhodou je, že ani při extrémně dlouhé době cvičení nebudou trpět dlaně a chodidla, o které se pryžový pás bez úchytů opírá.

posilování

Praktické posilovací gumy na cvičení vám ukáží další možnosti pro osobní trénink i v domácím prostředí. Můžete tedy posilovat, uvolňovat i protahovat všechny partie těla bez časové ztráty při cestování do posilovny či tělocvičny a trénovat prostě naprosto kdekoli a kdykoli.