Kam jen mizí to teplo?

Mnohdy se nestačíme divit, kolik jsme toho již protopili a přece to vypadá, že se něco nedaří jak má. Pořád nám do bytu nějak profukuje a vůbec se nedaří zjistit odkud. Tím pádem, je jasné, že nejen mnohonásobně více ztopíme, ale navíc se místnost permanentně vyhřívá a ochlazuje, což v podstatě je topení neekonomické. V podstatě zde se dá i ušetřit, pokud ovšem dodržíme nejzákladnější zásady topení a vytápění. Přestaneme věřit mýtům, které se povídají, a raději se obrátíme na odborníky, kteří vědí, jak nejen ušetřit, ale také jak se k celé záležitosti postavit.

termohlavice na topení

Termokamera je skvělé řešení

Můžeme vytápět dům ze všech sil, a přesto to není moc znát, okna se rosí a sen o tričku s krátkým rukávem budeme muset odložit na teplejší dny. Nebo všechno může být úplně jinak a lze si objednat službu, která nám odhalí slabiny našeho domova, přirozeně tepelné. K tomu pomohou termokamera a dostupné propočty a přirozeně vysvobozením poté bude vhodné řešení.
kouřící komíny

Za únikem tepla může stát:

· Špatná nebo nedostatečná izolace domu nebo i může být nějakým způsobem narušená.

· Okna jsou nejčastější příčinou úniku tepla. Mohou být již špatná, stará a také vůbec netěsnící.

· Konstrukce byly špatně napojeny a tak tudy budou zřetelné úniky.

· Za úvahu bude stát i kontrola termoizolace pláště domu.

· Vadné topení nebo nefunkční termohlavice.

· Střecha zrovna nikoho moc nenapadne, ale zde mohou být největší tepelné ztráty.

· Vchodové dveře by se neměly podceňovat a rozhodně nesmí být jen na ozdobu, ale především je důležitá jejich bezpečnost a těsnost.

Možností může být daleko více, ale na první pohled jsou to věci zcela nepozorovatelné. Díky ovšem termoviznímu měření bude všechno jinak. Budeme upozorněni i na malý průvan a tím na zcela zřetelný únik. Poté není problém se zaměřit na vadu, odstranit ji a užívat si doma vysněné krátké tričko a to dokonce i s velkou úsporou za topení, což se rozhodně vyplatí.