Každodenní večerní péče o pleť

Možná jste majitelkou zralé pleti, možná jste ve středním věku, kdy se začínají objevovat první vrásky a možná ještě žádné vrásky nemáte, ale máte akné. Co všechny nás takové ženy spojuje? Je to večerní péče o pleť. Přípravků na jednotlivé kroky je mnoho. Každá značka vyrábí pro různé typy pletí různé produkty. S výběrem vám spíše nikdo neporadí a bude chtít chvíli testovat různé krémy a gely, než najdete ten svůj, nicméně se to vyplatí. Samozřejmě můžete požádat i odborníky o pomoc, nicméně v rutině vám nikdo nepomůže! Tu musíte zařadit do denního harmonogramu sama! Pro každé období (teď se nám blíží podzim) může být jiná série produktů vhodná právě pro váš typ pleti, tak na to nikdy nezapomínejte!

spánek

1. Odlíčení
Každý večer, ať jste byla nalíčená či nikoli, je potřeba pleť důkladně odlíčit. Pokud jste nebyla nalíčená, stejně používejte každý večer odličovací mléko či jinou alternativu. Rozpustíte tím všechny pozůstatky krémů a dalších usazenin na obličeji.

2. Čištění
Nikdy nevynechávejte čištění. Pouze v případě velmi suché pleti dbejte na to, abyste nepoužívali zbytečně moc produktů, které vysušují pleť. V každém jiném případě ideálně čistěte pleť kartáčkem, ať už elektrickým či manuálním společně s mýdlem na obličej, gelem či jiným produktem. Důkladně opláchněte.

3. Tonizace
Opravdu nikdy nezapomeňte použít tonikum! Tato část péče o vaši pleť připraví pleť na nanášení další pečující kosmetiky tak důkladně, že se budete divit, jak najednou vaše krémy krásně fungují!

koupel

4. Nadstandardní péče
Pokud máte problematickou pleť, drobné či hlubší vrásky, zařazujte speciální séra, gely či jiné pomocníky právě pro váš typ pleti!


krém
5. Péče
Každý z nás by měl večer dopřát své pleti hydrataci! Zvlášť používejte prostředky na obličej, oční okolí a rty! Nezapomínejte nikdy na krk a dekolt!

6. Spánek a hydratace
Další důležitou součástí vaší rutiny v oblasti péči o pleť musí být dostatečný spánek a dostatečný přísun vody! Nepodceňujte tyto kroky! OPRAVDU NIKDY!