Krása je relativní pojem, každý ji vnímáme jinak

Ženské tělo údajně dle současných vědců souvisí s evolučním vývojem a schopností žen plodit děti, některé starověké civilizace se však na celou problematiku dívaly trochu z jiného úhlu. Považovaly totiž ženské a mužské fyziognomie v přirozených atletických proporcích (tedy bez známek nadváhy a obezity) za dokonalý božský výtvor.
žena v osušce.jpg

Evoluce versus božský plán

Zastánci evoluční teorie vývoje druhů tvrdí, že ideální ženské proporce boků, ňader a hýždí jsou pro muže přitažlivé z toho důvodu, že jsou jejich nositelky schopny plodit zdravé potomstvo. Jde tu však také o estetickou složku, na kterou se zapomíná. Muži zkrátka nejsou všichni zaměření pouze na to, že v ženách spatřují matku svých dětí, promítají také do jejích tělesných proporcí souměrnost a cit pro pojetí křivek tělesných partií. Vzrušující je pro muže kupříkladu souměrný obličej, dokonalý tvar ramen, šíje, prstů na rukou, křivek boků, ale i proporce lýtek, stehen, tvary kotníků, a dokonce i ušních boltců a lalůčků, ideální tvar klenby chodidla a proporce jednotlivých prstů, nártu a paty. Ženské tělo zkrátka svými božskými tvary parabolických a oválných křivek připomíná neznámého projektanta – vyšší duchovní bytosti, které jej tvořily podle nějakého dokonalého vesmírného konceptu.
ženská krása.jpg

Duchovní složka

Člověk není zvíře, i když se mu v mnohém podobá. Přesto však zůstává duchovní osobností, zralou posoudit své činy, hodnotit svůj život, měnit preference, být tvořivý a zároveň ušlechtilý, laskavý, milující, soucitný. Anebo agresivní, závistivý a žárlivý. Zatímco fyzická krása je pomíjivá, mění se s věkem, duchovní složka přetrvává. Někteří lidé zrají, jiní degradují i z morálního hlediska. Přitažlivou ženou může být paradoxně baculka anebo vyzáblá gazela, která má do ideální postavy daleko, přitom je její vnitřní život opravdovým klenotem. Hodnotit ženu pouze podle krásy jejího těla je skutečně velmi povrchní, přesto se každý rok miliony nedočkavců těší, až se na obrazovce objeví první záběry ze soutěže Miss. Přitom tu pravou duchovně vyzrálou Miss můžete mezitím potkat za rohem v pizzerii, nebo na procházce v parku.