Ložnice není v domě jen pro sledování televize

Velmi často se dočteme, že muži trpí v pozdějším věku obtížemi v intimní oblasti. Obtíže bývají spojené s vyšším věkem, nejrůznějšími léky a také se zvětšením předstojné žlázy. O čem se však mluví méně, nebo téměř vůbec, jsou problémy žen. Co má u mužů jednoduché vysvětlení, může u žen znamenat komplikovanější problém.
ležící žena
Nezájem o intimní život, nebo dokonce nepříjemné pocity při intimních chvílích se u žen většinou vysvětlují pouze jejich aktuálním nevhodným naladěním. Když však problémy přetrvávají i po několik let, je třeba odhalit jejich příčinu a hledat řešení.

Ne vždy je řešením terapie u sexuologa, nebo zakoupení lubrikačních přípravků. Příčin může být celá řada, jak je zmíněno v článku často za potíže mohou i dávné zkušenosti, nebo například styl výchovy. V takovém případě bývá velmi obtížné odlišit kdy je problém způsobený určitými fyzickými nebo hormonálními změnami a kdy se jedná o čistě psychickou záležitost.

Cesta ke změně
Docílit zlepšení vyžaduje delší čas, trpělivost a především spolupráci obou partnerů. Nezbytná je absolutní důvěra a upřímnost, stejně tak jako pomalé zkoušení nových technik a změny obvyklých poloh. Rovněž vám může velmi pomoci změnit obvyklé místo a občas se vzdát pohodlí manželského lůžka.

Pomocníci na cestě
Nemusíte mít strach. Na překonávání překážek nebudete jen sami s partnerem. Můžete využít i osvědčeného preparátu, který se získává s rostliny Maca. Jedná se o čistě přírodní preparát, který je již dlouhá léta využíván pro podporu sexuality, plodnosti a pomáhá při nepříznivých příznacích hormonálních změn.
přehoz na posteli
Byla by velká škoda, kdyby vaše ložnice zůstala jen místem, kde si večer přečtete knihu, nebo budete sledovat zprávy a nudné seriály. Ložnice má být místem vašeho potěšení a naplnění manželského nebo partnerského života!