Menstruace jako přirozená součást života

Menstruace, menses, krámy nebo měsíčky. Každá z nás tomu přezdívá jinak, ale i tak to pro nás všechny znamená to samé, a ne vždy se jedná o věc příjemnou. Ještě než samotný proces začne, cítíme se nevrlé, nafouklé či přecitlivělé. Ale to je všechno v pořádku!

Ne vždy jsou tyto stavy příjemné, ale i tak bychom při nich neměly popírat podstatu samy sebe, jelikož není potřeba, abychom se vždy tvářily tak, jak je to vhodné v dané situaci. Měli bychom si totiž uvědomit fakt, že máme právo na to, abychom byly samy sebou, a díky tomu nemusíme nikomu nic dokazovat!
žena s bolavými zády

Vzniká nám tak tedy jakýsi nárok na to, abychom se vždy necítily dobře, neměly náladu na rozdávání hollywoodských úsměvů, a dokonce máme i právo na to, abychom byli někdy naštvané či unavené. Ne vždy je totiž možné, abychom věci zvládali s přehledem (jako většinu času).

Většina z nás má tak tedy tuto dobu spojenou s křečemi, průtrží emocí nebo únavou. Dále existuje ještě mnoho negativních věcí, ale my bychom si měly uvědomit, že život je spíše o tom pozitivním, a na to se následně zaměřovat.

A abychom na tento dar nenahlížely jen z té špatné stránky, pojďme se tak podívat na to, co dobrého vnáší do našich životů. V první řadě je nutno zmínit, že díky menstruaci víme, tedy pokud ji dostaneme, že je všechno v pořádku. Dále to také může ukazovat na to, že nejsme těhotné, a i když to snad jednou čeká každou z nás, tak i tak se najdou chvíle, kdy je vhodné vědět, že tento čas nenastal.
menstruační kalíšek a tampón

Závěrem bych vám všem tedy ráda řekla, že bychom vlastně měly být rády, když nastane toto (ne vždy příjemné) období. Jeho průběh však není vždy úplně tak možné ovlivnit, a právě proto, bychom se tomu neměly zas tak úplně poddávat. Přeci jen u každé z nás to spočívá v něčem trochu rozdílném, ale zároveň nás to všechny spojuje. Měly bychom si tak tedy uvědomit fakt, že být ženou je výhra!

5/5 - (1 vote)