Mít obavy z použitých strojů je zbytečné

Máte v plánu nakoupit nové stroje, ale obáváte se toho, že na ně nevystačí vaše finance? Pokud potřebujete levnější a cenově dostupnější způsob, jak vybavit své haly kvalitními zařízeními, budete se muset upoutat k použitým zařízením. Je to však něco špatného? Možná právě naopak. Nejenom, že tak získáte zařízení, která jsou několikanásobně levnější, ale ještě k tomu máte jistotu, že s daným strojem se něco vyrábělo. To znamená, že veškerá pohyblivá místa budou natolik zavedená, že nebude třeba podnikat jakékoliv kroky pro najíždění výrobních sérií.
obráběč v oranžové vestě

Začněte vyrábět tak rychle, jak to jenom půjde

Když se vám dostane možnost pracovat se zařízením, které několik let fungovalo jinde, bude to pro vás určitě příjemné. Budete totiž vědět, co od daného stroje můžete očekávat. Nezáleží přitom na tom, zdali jde o vyvrtávačku, vrtačku, soustruh, frézu nebo o nějaké obráběcí centrum. V každém případě se ujistěte o tom, že vás dané zařízení svým technickým stavem nezklame. Ačkoliv se to často nestává, je přece jenom pravděpodobné, že si koupíte zařízení ve velmi bídném stavu. Práce s ním by následně nebyla nic příjemného. Proto si pečlivě vybírejte prodej použitých strojů, který následně bude místem, odkud budete výrobní zařízení odebírat.
obrábění dřevěných polotovarů

Proč lidé mají obavy z něčeho, co je určitou dobu použité?

Ztráta hodnoty za určitou dobu provozu
Snížení přesnosti výrobního zařízení
Opotřebování důležitých součástí a možnost poruchy zařízení
Složité nastavování do výrobního procesu
Když však promyslíte všechny tyto důvody, velmi rychle pochopíte, že se to absolutně netýká zařízení, která jsou používaná v průmyslu. Pokud je totiž se zařízeními zacházeno šetrně, jsou pravidelně servisovány a výroba na nich probíhá dle doporučení samotného výrobce, nemůže se stát, že by se s daným zařízení stalo po dobu provozu něco špatného. Je to však na každém, jak se k zařízením bude chovat, a tak není pravidlem, že by každý musel věnovat péči svým zařízením.