Nebojte se stěhování

Někomu se domovina opouští snadno, jiní z nás jsou zase rození cestovatelé a rádi poznávají nové tváře a místa. Základem je samozřejmě znalost cizího jazyka, aby ten váš start nevypadal spíš jako pád na tvrdou zem.

Kromě toho je třeba zajistit tolik záležitostí včetně přesunu vašich osobních věcí, nábytku a dalšího vybavení. Mezinárodní stěhování se správnými pomocníky může být přitom velmi pohodovou záležitostí. Klíčové jsou přitom její zkušenosti, znalosti a technika.

dálnice v Polsku

Jak si zajistit správnou firmu pro tak delikátní záležitost

V případě tak náročného přesunu nejde o jednoduchou situaci, berete si sebou řadu vzpomínek a cenností, které mají možná větší duchovní než fyzickou hodnotu. Proto je právě volba společnosti, která vám je bezpečně dopraví do zahraničí tolik důležitá.

kluk v bedně

Taková firma by měla splňovat nejméně 7 základních kritérií.
1.) Musí mít prokazatelné zkušenosti se stěhováním za hranice vaší domoviny.Proto se nenechte zlákat nízkou cenou, která může být v tomto případě právě varováním. Sbírejte informace, kolik let již existují na trhu a chtějte reference spokojených zákazníků.
2.) Musí znát právní předpisy a zákony dané země a i všech tranzitních.Každý stát totiž má svá pravidla, která musí taková společnost bezpodmínečně znát.
3.) Moderní stěhovací vozy jsou naprostou podmínkou.Vozový park by měl být opravdu kvalitně vybavený. Uvnitř by vás mělo zaujmout polstrování, které bude šetrné k vašim pokladům. Kromě toho by měli auta splňovat emisní normy a hodí se také GPS sledování.

nyní a později

4.) Nemají problém vše důkladně zabalit.To vám dnes zajistí řada firem, taková služba tzv. na klíč vám ušetří hromadu času a nervů. Využijí ji zejména ti z vás, kteří nesnáší balení. Chtějte stejný tým, aspoň budou vědět, jak co označili a vy se tak ve svých věcech lépe vyznáte i na místě určení.
5.) Zajistí vám vše kolem proclení.V reálu to vypadá tak: Zařídí povolení k vjezdu do ulic s omezením, zajistí zábory na parkování v místě stěhování i v cílové lokalitě, komunikuje s vámi v průběhu a postará se o celní řízení i bez vaší účasti.
6.) Kvalitní pojištění by mělo být naprostou samozřejmostí. Tady ale pozor, ne všechny firmy jej zajišťují. Přitom ideální výše se pohybuje okolo 5 milionů Kč.
7.) Nemají problém ani se svátky či víkendy za standardní ceny.