Někdy je výhodnější pronájem

Při různých opravách, rekonstrukcích nebo i zcela nových stavbách se většinou neobejdete bez jednoho důležitého pomocníka. Tím je klasické a už dlouhou dobu používané trubkové lešení. Pokud jste soukromý majitel a je vám jasné, že po opravě nebo jiných úpravách domu budete tuto konstrukci potřebovat možná nejdříve za dalších deset nebo dvacet let, pak je jistě logicky naprostý nesmysl, abyste do něho investovali a pořídili si ho natrvalo. Jestliže máte ještě k tomu stísněné prostory, pak by vám v garáži (nebo ve stodole na chalupě) jen zabíralo místo a také by zbytečně podléhalo zubu času. Trubky, které jsou vyrobeny z kovu, by po čase zkorodovaly a dřevěné podlážky by ve vlhkém prostředí mohly začít plesnivět. Pak by se tato investice příliš nevyplatila. Je tedy rozhodně lepším řešením tohoto pomocníka si půjčit.

lešení

  • Pronájem lešení je praktické z několika dalších důvodů. Nejen pro uspoření finančních prostředků.

Vše je v rukou odborníků

Náročná je i samotná manipulace s touto těžkou konstrukcí a rozhodně není žádná legrace správné ukotvení a zabezpečení. Problém může nastat především v místech, kde je nerovnoměrný nebo nezpevněný terén. Tady už to bude chtít opravdové odborníky, aby nedošlo při samotných stavebních pracích k nějaké nešťastné události.

stavba

Společnost, která poskytuje pronájem lešení, dokáže zajistit i vše ostatní. Pokud jejich odborným pracovníkům sdělíte své představy a veškeré další potřebné informace, budete mít během krátké doby vypracovanou dokumentaci a zajištěn i dovoz, který je mnohdy zejména pro soukromé soby opravdovým problémem. Montáž přímo na místě je pro ně také samozřejmostí. Zaměstnanci jsou dokonale proškoleni, proto se nemusíte obávat žádných problémů při stavění této pomocné konstrukce a ani při vašich stavebních pracích. To samé platí i při demontáži.