Nízké náklady – velké úspory

Majitelé domů, kteří mají dobrý přehled o všech novinkách ve světě solárních zařízení, si mohou celkem snadno spočítat, jestli by se jim vyplatilo připojit si celou domácnost na vlastní zdroj elektrické energie. Což znamená, že by si pořídili svou solární elektrárnu. Počáteční náklady jsou totiž docela vysoké a někdy by mohla návratnost trvat dost dlouho.

sluníčko

  • Je tedy zapotřebí zjistit, co nám odebírá nejvíce energie a tudíž, na čem by se mělo a dalo ušetřit.

Většinou to bývá ohřívání vody. To je pravděpodobně vždy tou nejdražší položkou. Bez teplé vody se zřejmě neobejde nikdo. Pokud ostatní náklady nejsou až tak vysoké a solární panely pro provoz celého domu by se nevyplatily, je možné připojit ke slunečnímu zdroji pouze bojler. Zkuste si zjistit, kolik peněz spolyká váš bojler za rok. Při používání fotovoltaiky vyjde u čtyřčlenné rodiny ohřívání vody na třicet až padesát korun denně. Což činí za rok jedenáct až osmnáct tisíc.

Instalaci zvládne každý

Ohřívání fotovoltaikou je výhodné také v tom, že nemusíte měnit stávající bojler a zařízení lze jednoduše připojit k tomu starému. A připojení je opravdu velmi jednoduché a zvládne to skutečně i ten, kdo není žádný stoprocentně technický typ. Stačí jen zcela jednoduše instalovat kabel.

  • K provozu nejsou zapotřebí žádné provozní kapaliny.
  • Nemusíte shánět ani čerpadlo anebo izolovat trubky.

bojler

Vzhledem k tomu, že systém pracuje jako ostrovní, nemusíte žádat souhlas od dodavatele elektrické energie. Někteří potencionální uživatelé se obávají přehřátí. A to především v zimních měsících. Zbytečně. Každý odborník vám potvrdí, že je to zcela vyloučeno. Podle všech informací by se mohlo zdát, že tento způsob ohřevu vody nemá žádné nevýhody. Jedna by se najít dala. Je zapotřebí využití větší plochy nežli při instalaci slunečních kolektorů.