Nový luxusní mobil

Vzpomínám si, když před deseti lety se prodával jeden opravdu skvělý mobilní telefon, které jsem prostě chtěla mít. Jenomže on byl opravdu hodně moc drahý, že bych na něj opravdu musela hodně dlouho šetřit. No, ale stálo by to opravdu za to! Moje máma mi řekla, že absolutně neví, kde bychom na to vzali peníze. Moje máma vždycky byla taková, že nejraději nosila věci nebo používala techniku až do té doby, dokud se to nerozbilo. A já jsem to spíše měla tak, že jsem používala věci nebo oblečení či techniku až do té doby, dokud to je moderní. A to, jak všichni víme, tak u mobilního telefonu je to opravdu velice často.

Techniky mám doma dost.

Protože každý rok je na našem trhu vždycky nový mobilní telefon. A mně se to sice líbí, ale taky je to docela hodně finančně náročné. Znám totiž několik lidí, kteří chtějí mít vždycky opravdu jenom ten nejnovější mobilní telefon anebo další technické věci. Naštěstí já tohle vůbec nejsem. Ano, taky občas samozřejmě toužím po luxusních a kvalitních věcech, ale nemusím to mít úplně za každou cenu. To můj kamarád musí být. On ale na to peníze naštěstí má. Můj kamarád je inženýr, který taky chce prý sám sebe reprezentovat. Takže on mi říká, že pokud nemá nejnovější mobilní telefon anebo třeba kravatu či boty, tak se prý necítí skvěle a je takový nervózní.

Mobil je někdy moc drahý.

Tohle sice chápu. Pokud člověk opravdu má na nejnovější techniku a mobilní telefony, tak ať si to koupí. Jenomže bohužel znám taky takové lidi, kteří si na novou techniku a další velice drahé mobilní telefony půjčují peníze a berou si půjčky, které potom ani nestíhají splácet. Podle mého názoru je tohle opravdu zbytečné a půjčky by se měli brát opravdu pouze s rozmyslem. a co vy? Vzali jste si taky někdy půjčku, jen abyste si pořídili úplně nový moderní mobilní telefon? Já ano, to se přiznávám. Ale už bych to neudělala. Než jsem ji splatila, tak mobil byl už tři roky nemoderní.