Poklop není jen obyčejný kus plastu

Poklopy rozhodně nelze považovat za obyčejný a nedůležitý prvek. Právě naopak, jedná se o poměrně významnou záležitost, se kterou se setkáváme ve spoustě oblastech. Nejčastěji požadované jsou poklopy kanalizační, dále šachtové, nebo třeba na studnu. Jakými vlastnostmi by měl tento prvek disponovat, aby mohl co nejefektivněji plnit svou funkci?

mřížka

Vysoká odolnost vůči zatížení – užívají se nikoliv jen v kanálech ve městech, ale třeba i na letištích, kde jsou požadavky na zatížení extrémně vysoké
Těsnost a voděodolnost – tyto vlastnosti jsou důležité hlavně pro varianty na studny, kdy zajisté nechcete, aby byla pitná voda kontaminována například vodou dešťovou
Nehořlavost

Vyberte ten nejvhodnější materiál

Co se týká materiálu, existuje hned několik variant, po kterých můžete sáhnout. Rozhodovat se musíte podle toho, k jakým účelům poklop využijete, jestli ho potřebujete jakožto víko od studny, nebo na kanalizaci. Mezi oblíbené materiály patří například tvárná litina, která je ideální na vozovky. Je levná a snadno dostupná. Dále si můžete vybrat například ocelový plech, s protiskluzovým povrchem, nebo třeba hladký. Nerez má spoustu povrchových úprav, proto je to jen na vás. Neopomínejte ani na plastové a kompozitní varianty, které se zase výborně hodí právě na studny. Díky své odolnosti a nepropustnosti zajistí, že vaše voda nebude v žádném případě kontaminovaná, jak dešťovou vodou, tak nečistotami z okolí.

litinový poklop

Dopřejte si něco navíc

I běžné poklopy, které obyčejně znáte, lze zdokonalovat. Základní varianty můžete obohatit o nejrůznější přídatné prvky, které vylepšují vlastnosti. Přikoupit si můžete panty, nejrůznější těsnění, antikorozní úpravu, protipožární prvky a tak dále. Neváhejte se s odborníky poradit, která úprava pro vás bude nejlepší.