Prevence aneb čeho se vyvarovat při problémech se zvětšenou prostatou

Obtíže spojené s prostatou zná nejeden třicátník. Obvykle tyto problémy muži berou jako samozřejmost, která zkrátka patří k jistému věku. Ovšem není žádným velkým překvapením, že tyto problémy mohou postihnout muže již například po třicítce. Velice často se jedná o časté močení. Jaké jsou známé příčiny zvětšené prostaty?

postarší muž


1. Časté močení.
2. Nucené močení.
3. Noční močení.
4. Pocit neúplného vyprázdnění.
5. Obtížné spouštění moči.
6. Ukapávání.
7. Přerušované močení.
8. A mnohé další příznaky.

bílé pilulky


Tyto problémy potkají v životě až polovinu mužů. Muži se s tím obtížně vyrovnávají, protože příčiny zvětšené prostaty většinou sahají ještě hlouběji, například do intimního života. Následně to může nepříznivě ovlivnit kvalitu života muže. Nedostatečná erekce je dalším velice častým příznakem zvětšené prostaty. Noční močení navíc způsobuje nedostatek spánku, ráno jste unavení, nevyspalí a podráždění a kolotoč se točí pořád dokola. Často z těchto nepříjemných situací nevidíme žádné východisko. Ovšem existuje způsob, jak tomu zabránit. Důležitá je v tomto ohledu prevence .

voňavé bylinky

Čemu se tedy vyhnout nebo jak bojovat proti zvětšené prostatě?

Rozhodně z preventivního hlediska se můžete vyhýbat kořeněným a pikantním jídlům, také je dobré vyhnout se menším intervalům močení po dobu dne. Mezi další patří časté zadržování močení, špatný pitný režim nebo vysoký přísun alkoholu a piva, což také bohužel v tomto případě je na škodu. Neměli byste ani pít velké množství tekutin před spaním. A každý jistě ví, že se má hýbat, protože pohyb je zdravý, takže je dobré dodržovat zdravou životosprávu. Z hlediska psychologického bychom se také měli vyhýbat stresu a vnějším negativním vlivům. Naopak dobré je pravidelně spát a odpočívat, když jste unavení. Tělo si zkrátka řekne, co potřebuje. Samozřejmostí je také přestat kouřit. Ovšem to si každý musí dobře rozmyslet. Další prevencí je užívání bylin nebo přípravků, které zmírňují projevy této nemoci.