Prodat či neprodat?

U zlata stejně jako u čehokoliv jiného platí tržní ceny. To znamená, že ve chvíli, kdy je o toto větší nebo dokonce enormní zájem, výkupní ceny stoupají, a ve chvíli, kdy roste naopak nabídka, jdou tyto zase dolů. A tak jsou údobí, kdy je vhodné zmíněný kov nakupovat, a pak naopak ty, kdy se vyplatí prodávat. A tím by se měli ti, kdo vlastní investiční zlato, řídit. Měli by prodávat tehdy, když je to pro ně ekonomicky nejvýhodnější.

placka na krabičce (2)

Pokud bychom pak měli nějak charakterizovat naši současnost, je pro ni charakteristické právě to, že se ceny investičních slitků a mincí dostaly hodně vysoko. A vzhledem k tomu, že je tato situace provázena i oslabením české měny, tak lze v těchto dnech získat peněz ještě daleko více. Tolik, kolik by bylo ještě nedávno nemyslitelné za zlato požadovat.
A vzhledem k tomu, co tu zaznělo, je logické, že je právě nyní doba vhodná k prodeji. Kdo dnes nabídne své investiční zlato, vydělá na tom.
A je tudíž logické, když vlastník investičního zlata od renomovaných rafinerií a známých značek typu Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule, Heraeus Hanau, Metalor, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi a UBS zamíří do Obecního domu v Praze, kde se nabízí právě takový výhodný výkup zlata.

tři cihličky (6)

Tady majiteli za jeho zmíněné investiční slitky a mince nabídnou velké peníze, a to bez ohledu na to, pochází-li zlato od těchto obchodníků nebo bylo zakoupeno u konkurence. A pokud tomu nevěříte, můžete se o této skutečnosti sami přesvědčit ve zveřejněných a denně aktualizovaných cenových nabídkách.
Za kvalitní zlato si tu tak člověk přijde na pěkné peníze, dostane tolik, kolik nebývá obvyklé. Protože je zkrátka období, kdy je investiční zlato v kurzu, a proto je jeho cena ideální.
A pokud pak člověk tento typ zlata nemá, mohl by tu prodat i jiné drahé kovy. Uspěje se tu totiž i se stříbrem, platinou a palladiem.