Psací stůl aneb alfa omega každé pracovny

Všechny pracovny, kanceláře, studovny, dětské pokoje a další obdobné místnosti mají minimálně jednu věc společnou – nachází se v nich psací stůl kancelářský. Jedná se o základní kus nábytku, který právě zde nesmí za žádných okolností chybět. Vybavujete si nyní svou novou pracovnu? Nebo chcete vyměnit svůj starý, vrzající a neergonomický stůl za nový? Aktuální trh skýtá obrovskou nabídku těch nejrůznějších variant, kdy si můžete vybírat na základě tvaru, velikosti, materiálu, barvy a také samozřejmě ceny. Jak si ale vybrat z tak obrovské nabídky jeden, a to navíc ten nejlepší přímo pro vás?

Nepodceňte správné rozměry

Co se týče prostoru, který vám stůl poskytne, tak je to pouze na vás a na vašich potřebách. Někdo potřebuje jen malý prostor, kam si položí notebook a diář, jiný potřebuje místo na všechny své zápisky, učebnice, šanony a podobně. Pořádně tedy zvažte, jaké jsou vaše požadavky na prostor. Určitě ale nepodceňte ani tak důležitý rozměr, jako je právě výška. Je velmi důležité, abyste se při sezení příliš nehrbili, protože jste zvolili nízký kus, ale ani abyste neměli desku příliš vysoko. Je naprosto jasné, že metr šedesát vysoká žena bude potřebovat jiný rozměr než dvoumetrový muž.

Barva, materiál i provedení je jen na vás

Nejčastěji se stoly vyrábějí ze dřeva, uplatňují se ale i jiné materiály, nejčastěji nějaký kov. Dřevo je ale klasikou, která je oblíbená hlavně proto, že se dá zpracovat a povrchově upravit. Líbí se vám dekor višně či třešně? Nebo byste chtěli vsadit na klasiku v podobě buku či dubu? Zvolte si takové dekorování, které bude korespondovat nejenom s vašimi představami, ale také se zbytkem nábytku. Jedině tak bude vaše kancelář, pracovna nebo pokoj působit jako vyvážený a sladěný komplex, ve kterém budete produktivní.