Rozpočet musí vždy na haléř sedět

Každý, kdo někdy psal nějakou žádost o grant na nějaký svůj projekt moc dobře ví, jak je důležité nepodcenit plánování rozpočtu. Pakliže totiž člověk se svou žádostí o grant uspěje, jeho plánovaný rozpočet se stane závazným a bude nutné jej do haléře dodržet. A to samozřejmě vůbec není snadné. Protože když někdo kalkuluje s cenami rok dopředu, tak za tu dobu se vždy něco změní. A navíc, vždycky se stane, že na něco člověk zapomene, něco je nakonec jinak, než bylo naplánováno, a tak často dochází k tomu, že nám peníze někde přebývají a jinde naopak chybí.

kalkulace

To však dárce peněz nezajímá, ten požaduje, aby vše bylo vyčerpáno a splněno tak, jak to bylo schváleno. Proto každý zpracovatel projektu vždy pátrá po položkách, kterými by bylo možné drobné rozdíly vyrovnat. A právě takovou ideální položkou, která tomuto účelu vždy skvěle poslouží je propagace.

Spočítejte své výdaje na korunu přesně

kalkulačka

Ve většině projektů se bez propagace neobejdete. Sice vždy záleží na vašem konkrétním plánu, protože v případě, že jste peníze dostali na pořádání nějaké kulturní akce, tak na propagaci vydáte jistě více peněz než v případě, kdy za grant vybudujete obecní kanalizaci, nicméně tato položka v žádném projektu nesmí chybět, neboť je přirozené, že si dárce peněz přeje, abyste o jeho bohulibých aktivitách všechny informovali. Takže to, co se vám v takovém případě skvěle hodí je online kalkulace tisku, kde si můžete všechny plánované výdaje předem spočítat, a jakmile vše ideálně sedí, tak objednávku potvrdíte. A tím pádem svůj rozpočet dodržíte do puntíku a rozhodně se vám nestane, že vám budou chybět anebo přebývat peníze kvůli vytištění přebytečného množství letáků a plakátů.