Tma léčí

Každý z nás má určité hranice toho, co je pro něj únosné. Někdo snese opravdu mnoho a vyhovujeme, když má život neustále v pohybu. Pro někoho je to ovšem něco naprosto nereálného a nejraději si zaleze někam do klidu, kde nic nemusí a nikdo po něm nic nechce. Někdy je pro nás ovšem obzvláště obtížné se umět vypořádat se stresem, kterému musíme bohužel čelit dennodenně. Stres číhá totiž opravdu na každém rohu. Máme ho v práci a pak si ho bohužel velmi často nosíme domu a přenášíme ho na své nejbližší – na rodinu. To je však velmi špatné a nebezpečné pro naše zdraví. Je tedy nutné se umět ve svém volném čase dostatečně uvolňovat a relaxovat na tolik, aby si naše tělo a mysl pořádně odpočala.
žárovka ve tmě
Jednou z jednoduchých metod na to, jak si zaručeně odpočinout je tma. Tma totiž opravdu léčí a dokáže s naším tělem opravdové zázraky. Vezměte si jen, co dokáže během spánku. Všichni jistě víme, že je podstatný rozdíl, jestli spíme se zataženými či roztaženými žaluziemi či závěsy. Naše tělo tmu prostě potřebuje. V dnešní době na nás ze všech koutů života číhá nebezpečí v podobě modrého světla, které pozastavuje tvorbu melatoninu – spánkového hormonu, díky kterému se opravdu cítíme odpočatí. Správně bychom se měli vyvarovat jakémukoliv kontaktu s modrým světlem http://zeny.iprima.cz/zdravi/jste-na-nervy-z-dlouhych-veceru-zkuste-lampu-s-dennim-svetlem minimálně dvě hodiny před tím, než jdeme ulehnout ke spánku. Jenže většina z nás je do poslední chvíli nalepená na obrazovku mobilního telefonu, televize nebo notebooku.
oheň ve tmě
A to je špatně. Naštěstí je tu řešení, jak se s tímto vším vypořádat – pobyt ve tmě. Je to naprostá novinka, která vás očistí na duši i na těle. Je to ovšem tak trochu luxus, protože málo kdo z nás si zvládne dovolit vypustit třeba na týden veškeré pracovní či studijní povinnosti. Naštěstí se před přesvětleným světem dá chránit i jinak a jednodušeji. Většina mobilních telefonů a elektronických zařízení už nabízí takzvaný filtr modrého světla a noční vidění, které to škodlivé účinně potlačuje.