Výlety s motorkem i bez!

Asi každý zapálený cyklista zná tu chvíli, kdy po zimě nastanou první slunečné dny, a je možné vyrazit projet se na kole. S každým šlápnutím se cítíte lépe a lépe a jízdu si patřičně užíváte.
Nicméně proto, abyste si jízdu pořádně užili, musíte mít dobrý bicykl v perfektním stavu. Vždy než vyrazíte na první projížďku po zimě, je nutné dát bicykl řádně seřídit a prověřit, zda je bezpečné. Neberte to na lehkou váhu, mohlo by se vám totiž stát, že pojedete z kopce a zjistíte, že vám nefungují brzdy. Takovéto překvapení by vás mohlo stát nemalé zranění nebo dokonce i život.klasické kolo opřené u obchodu.jpg
Máte-li to štěstí, můžete být nadšeným cyklistou až do důchodu. Ovšem mnozí takové štěstí nemají a zdravotní problémy jim to nedovolí. Mějte proto na paměti, že správně zvolený bicykl vám ušetří mnoho sil při zdolávání nejednoho kopce.
Mezi základní typy patří bicykly silniční, horská, BMX a elektrokola. Všechny tyto druhy se dělí na pánské a dámské (popřípadě dětské). Silniční kola jsou určena především pro jízdu na silnicích a rovných cestách. Své uplatnění naleznou ideálně ve městech nebo na cyklostezkách. Pořídíte-li si horské kolo, dá se očekávat, že terén často střídáte. Ideálním majitelem je ten, kdo se ráda projede po silnici, ale v žádném případě se nebrání ani lesním cestám s nerovnostmi. BMX je model určený převážně pro mladé lidi, kteří se nebojí adrenalinu. kolo s košíkem vepředu.jpgTento druh je využíván pro skákání na rampách a je tvořen z obzvlášť lehkého a pevného rámu.
Poslední kategorií jsou elektro kola. Můžeme je dělit na dámská elektrokola a pánská. Oba druhy mají jedno společné – motorek. Díky tomuhle typu pro vás již žádný kopec nebude nepřekonatelný. Vhodný je především pro starší obyvatele, kteří nejsou tolik fyzicky zdatní, ale přesto se nechtějí pochybu vzdát úplně. Zajisté udělá radost všem důchodcům, kteří jízdu na bicyklu vždy milovali, ale již si na ni netroufnou.