Zahrady vyžadují naši péči

Mnoho lidí touží po vlastním pozemku, kde by si udělali svoje zázemí klidu a oázu odpočinku. Mnohdy jsou vděční i za malou zahrádku u rodinného domku. Jenomže ne každý má smysl pro správné uspořádání, což bohužel může přinést nemilé překvapení a navíc ještě další úplně zbytečné přestavby. Je to vlastně tak trochu podobné jako s bytovým uspořádáním, kde můžeme udělat spoustu chyb. Asi úplně první by si měl majitel pozemku položit otázku, co vlastně zde chce všechno mít. Daleko lepší je vše si nakreslit na papír a rozvrstvit sny a přání. Pak teprve budovat jednotlivé zóny.
upravený park, zahrada

Jak neudělat chybu

Rozhodně se nevyplatí bezhlavě vrhnout do díla a pracovat na pozemku jen podle toho, co bychom zde chtěli mít. To se skutečně nevyplácí. Zahrada by měla mít různé zóny a také například i oddělené prostory pro pejsky. V podstatě je úplně nejlepší oslovit odborníky a domluvit si konzultaci, případně i realizaci. Tady se skutečně vyplatí hra na jistotu. Vesměs všechny zahradnické firmy mají bohaté zkušenosti nejen s realizací a úprav různých a to i zanedbaných pozemků. Jejich výsledná práce je většinou vidět v městských parcích, zámeckých zahradách a veřejných místech, kde se starají o zeleň. Ovšem i zahradnické firmy si hravě poradí se soukromým pozemkem, kterému dají nejen noblesní povahu, ale především splní jeho účel.
zákoutí pro odpočinek na zahradě

Ne všechno je vhodné

Svěřit zahradu do rukou profesionálních zahradnických firem, to je skutečně nejlepší investice. Získáme tím nejen správné rozmístění jednotlivých zón, jako je užitková, odpočinková nebo koutek pro děti, či jen relaxační zákoutí, ale i správný výběr dřevin, umístění trávníků, záhonků a především květin, které jsou přirozenou součástí všech zahrádek. Bohužel ne všechno, co se nám líbí je vhodné. Poté lze skutečně zakomponovat klidně i malé jezírko nebo krásně zvelebit jak malé tak obrovské plochy. Zvláště pokud jsou součástí rodinných domků.