Zbavte se závazků, bydlete ve vlastním!

Žít pod cizí střechou není nic snadného, tím spíše, pokud se vzájemně neshodnete a máte odlišné názory. Nicméně i to, co může nejprve vypadat jako idylka sdíleného bydlení, se může za pár let proměnit ve špatné vztahy. A pokud jde o nájemní bydlení, tak ani to není žádná výhra, protože pouze v samotném nájmu každý měsíc utopíte nemalé peníze, které byste mohli využít jinak a lépe. Jenže co dělat, kdy na vlastní byt nemáte peníze?

tulipány, nápis sweet home

Musíte si najít takový, na který budou vaše úspory stačit. A v tomto případě je tím nejdostupnějším typem bydlení na trhu nikoli byt, ale dům. Takový dům, co jako byt vypadá. Takový je celoroční mobilní dům.

Mobilheimy ve skutečnosti nejsou žádnou žhavou novinkou, pouze se o nich v České republice zatím tolik neví, i když i zde jejich obliba postupně stoupá. Naopak na západ od nás se jedná o rozšířený typ bydlení, který je skvělou alternativou života pod vlastní střechou, ale za rozumné peníze. Za takové peníze, které dokáže našetřit skoro každý z nás.

K pořízení mobilheimu vám budou dost možná stačit vaše vlastní úspory, opravdu se nejedná o nijak finančně zdrcující investici – tedy ve srovnání s jinými typy příbytků. A však pokud byste potřebný zhruba milión korun neměli po ruce, a ani v rodině, můžete si sjednat malý úvěr. Jistě vás nebude tížit tak moc a tak dlouho jako náročná a drahá hypotéka.
klíč a model domu v šedé

Navíc, tento typ domu je ideální nejen pro ty, kdo chtějí mít vlastní, nezávislé bydlení, byť o velikosti malého panelového bytu, ale také pro ty, kdo se rádi a často stěhují. Můžete ho vzít jednoduše s sebou, protože nemá žádné pevné základy spojené se zemí. To znamená, že nevyžaduje stavební povolení, a že vznikne v areálu výrobce, který vám ho dodá vyrobený a vybavený na klíč, připravený ihned k nastěhování.

Tak co, pořídíte si takové dostupné bydlení i vy?