Bez spolehlivého lešení dům nezateplíte

Pakliže jste se rozhodl, že zúročíte své praktické řemeslné dovednosti a zateplení včetně výměny oken vašeho domu provedete svépomocí, tak je před vámi pořádný kus práce. A i když jste kutil každým coulem a nechybí vám nadšení do podobných činností, tak i přesto je vám jistě jasné, že to nebude nic snadného a nějakou chvíli vám to potrvá, a také vás to bude stát nemálo peněz.

dělníci

Je sice pravda, že kdybyste si tyto práce objednal u stavební firmy, tak by vás to vše vyšlo mnohem dráž, nicméně i tak vydáte nemálo peněz za materiál a pomůcky, které k tomu budete potřebovat, pouze vaše vlastní práce bude zadarmo. Takže je jasné, že i tak se stále budete snažit ušetřit, jak jen to půjde. A jde to třeba tak, že si nebudete pořizovat všechno nářadí a pomůcky, ale mnohé z nich si za rozumnou cenu pronajmete.

Takový krok lze výrazně doporučit třeba v případě lešení, jež je při zateplování domu naprostou nezbytností, bez které se rozhodně neobejdete, a to ani kdybyste bydleli v jednopodlažním rodinném domě. Nicméně, když se podíváte na ceník lešení a porovnáte si, kolik by vás stála jeho koupě a kolik peněz vydáte za jeho jednorázový pronájem, tak se vám tato druhá možnost výrazně vyplatí.

ceník

A navíc je třeba myslet i na to, že kdybyste si lešení koupil, tak byste jej pak doma musel trvale uskladnit, což je velice prostorově náročné. Ovšem další zakopaný pes je i v tom, že takové koupené lešení byste si především musel sám postavit i demontovat. A navrhnout takovou vhodnou lešenářskou konstrukci, která bude vyhovující pro plánované práce a bude především staticky naprosto bezpečná, není žádná hračka a už vůbec se o ni nemůže pokoušet laik. Mnohem vhodnější proto je, si lešení pronajmout a přenechat tuto odpovědnost odborníkům.