Co je kamenem harmonie?

Určitě už jste slyšeli o minerálech a polodrahokamech, které mají pozitivní účinky v léčbě těla i duše. Jedná se o krásné a jedinečné kameny, jejichž síla se ukrývá v doteku, a každý z nich má jiné pozitivní vlastnosti. Kamenem harmonie je pak achát. Co byste o něm měli vědět?

Psychická síla

Mnoho lidí věří, že achát pomáhá zlepšovat psychickou odolnost, sebevědomí, a dodává duši velkou dávku klidu. Je tedy vhodný pro lidi, kteří se v životě potýkají s pocity méněcennosti, a vlivem nízkého sebehodnocení přicházejí o příležitosti, a sami si před sebou zavírají dveře. Nejedná se však o žádná kouzla, jelikož achát obsahuje oxid křemičitý, což je minerál, který se rovněž nachází v lidském těle.

detail minerálu

Pro tvořivé duše

Patříte-li k milovníkům umění, a to v jakékoliv formě, je tento kámen to pravé pro vás. Pomáhá totiž podporovat fantazii a tvořivého ducha, čímž úspěšně zažene jakýkoliv tvořitelský blok, nebo vám pomůže vyrovnat se s kritikou, a pokračovat ve své tvorbě.

Něco pro vaše tělo

Mnoho lidí se achátu drží jako talismanu v případě léčby neplodnosti, potíží s početím, nebo při náročném porodu. Achát totiž pozitivně ovlivňuje funkci reprodukčních orgánů, a to jak u žen, tak i u mužů.

Znamení zvěrokruhu

Každý kámen se svým způsobem vztahuje k určitým znamením zvěrokruhu, která k němu mají tak nějak blíž. U achátu se jedná především o býky, panny, štíry, ryby, a vodnáře.

Vzhled

Existuje hned několik barevných variant, v nichž achát seženete. Mezi ně patří například achát bílošedý, bleděmodrý, oranžovočervený, nebo také černý.

přívěsky z minerálů

Péče

Aby kameny neztrácely svoji moc, je potřeba je pravidelně očišťovat od negativní energie, a nabíjet. Očista se pak provádí pod proudem čisté vody, a nabíjí se na přímém slunci.

Varianty

Klasickou a známou variantou je malý broušený kamínek, který si můžeme vystavit na polici, nebo nosit pro štěstí v kapse. Praktičtější je pak ve formě šperků, nejčastěji náramků, které se vyrábějí jak pro ženy, tak i pro muže. Pokud jej chcete jako očistu domova, je ideální pořídit si geodu, tedy nebroušený výřez kamene, který si můžete vystavit doma, kde působí jako krásná dekorace, a dodává vašemu domovu pozitivní energii.