Fenix svítilny patří k nejlepším na trhu

Napájení – srdcem každé Fenix svítilny je baterie. Ta může být v podobě nejrozšířenějších typů na trhu tužkových či mikrotužkových monočlánků označených jako AA či AAA. Často se také používají ploché válečky knoflíkových baterií CR2032 nebo LR44 a některé další, ale největší zájem je v současné době o nabíjecí Li-ion (lithium iontové) akumulátory, které nedoprovází nežádoucí paměťový efekt a mají velmi dlouhou pohotovostní dobu (ve svítilně se samovolně téměř nevybíjí).

černá svítilna s bateriovými monočlánky

Pracovní režim – většina jednoduchých modelů vychází z předpokladu běžného svícení např. uvnitř místnosti při výpadku elektřiny, při osvitu špatně dostupných a hůře viditelných prostor atp. Existují však i speciální typy, např. taktické svítilny pro pohyb v přírodě, kde se uplatní přidružené funkce, jako je stroboskop, infračervený paprsek, nouzové osvětlení pro přežití s dlouhodobým režimem, nebo naopak zúžení světelného kuželu a osvit na dlouhou vzdálenost i několika stovek metrů.
černá LED svítilna

Světelný tok – dávno pryč je doba, kdy se množství vydávaného světla umělého zdroje měřilo ve Wattech. Dnes již drobné žárovičky s wolframovým vláknem nahrazují LED diody, častokrát s obrovským výkonem a extrémně dlouhou životností. Ta mnohdy přesahuje několik desítek let a taková svítilna je prakticky nezničitelná, zvláště pokud je konstrukce samotného tělesa robustní a zhotovena z kovu. Hodnoty světelného toku jsou u některých výrobků skutečně obdivuhodné a jsou využitelné pro osvětlení velké plochy, což je žádoucí např. v přírodě při přípravě pokrmů, zakládání ohně, stavění stanů atp.

Robustnost konstrukce – u speciálních výrobků určených pro outdoor je podstatné, aby jejich skelet odolával běžnému opotřebení a zároveň povětrnostním podmínkám. Musí zvládnout nápor větrného a deštivého počasí, letního vedra, silného mrazu, a být odolný i vůči nárazu při pádu na zem. Většinou se takové svítilny vyrábí z eloxované hliníkové slitiny nebo z duralu, případně s titanovým pláštěm. Zvláštní kategorii výrobků tvoří osvětlovací technika pro potápěče a speleology, která je vybavena vysokým stupněm IP krytí, se zárukou nepropustnosti vody i v tlaku vodního sloupce ve větších hloubkách.