Každá stavba vyžaduje různé pomocné konstrukce

Stavba domu je pro každého stavitele velmi náročným úkolem. Souvisí s ní spousta zařizování a vyřizování nejen na úřadech, ale i s potenciálními firmami, které by mohly stavbu realizovat. Nechat si postavit dům na klíč je nejjednodušší způsob stavby rodinného domu, protože nevyžaduje vaši každodenní přítomnost a vy se můžete věnovat svým běžným pracovním povinnostem. Ovšem zajistit si takovou firmu, na kterou je spolehnutí, je jen na vás. Kvalitní stavební firma je výhrou pro každého, kdo si chce nechat takový dům postavit. Většinou se postará sama o veškeré práce i materiál. Záleží na vaší dohodě, zda si materiál budete zajišťovat sami nebo realizační firma. A pokud tato firma disponuje i stavebním lešením, máte vystaráno.

stavba, lešení, jeřáby

Stavba domu se bez něj neobejde

Stavba domu musí být v prvé řadě řádně naplánována. Jakmile máte vybraný pozemek, můžete si nechat vypracovat projekt, na základě kterého dostanete stavební povolení a můžete se pustit do samotné stavby. Jistě máte předem vše naplánováno, takže by nemělo během stavby dojít k nečekaným nepříjemným situacím. Protože stavba domu není žádná maličkost, musíte vše promyslet do nejmenšího detailu. Všichni stavitelé mají před spuštěním stavebních prací jasnou představu o množství materiálu i o výběru řemeslníků. Na co nesmí zapomenout a bez čeho by stavba nemohla být zrealizována, je lešení. Každá stavba začíná zemními pracemi a pokračuje výše. První, druhé a další patro vyžaduje tuto pomocnou konstrukci k tomu, aby se mohlo pokračovat v dalších stavebních pracích. Pokud stavíte dům svépomocí, můžete si stavební lešení pronajmout.

Pro soukromníky i menší stavební firmy je vhodnější pronájem

Menší stavební firmy a především soukromníci určitě rádi využijí pronájem pomocných stavebních konstrukcí. Trubkové lešení můžete využít nejen ke stavbě rodinného nebo bytového domu, ale i k různým opravám a rekonstrukcím.

velký dům, lešení