Láska prsten přináší

Zásnuby – to je chvíle, kdy budoucí manžel poklekne na jedno koleno před dámou svého srdce a požádá ji, jestli by s ním nechtěla spojit svůj život navěky. Ono vlastně není ani tak důležité, jestli žádající muž poklekne. Někdy se celá záležitost odehrává při intimní večeři v luxusní restauraci, kdy si muž připraví pro svou nastávající nějaké krásné překvapení. To známe asi nejvíce z amerických filmů. V Čechách už se určitě tomuto trendu trochu přizpůsobujeme.

ukázka

– Dříve ale vše probíhalo trochu jinak.
– Zásnuby byly ve středověku záležitostí spíše vládnoucích rodů.
– V jejich případě to ovšem nemělo s romantikou nic společného.
– Spíše se sňatkovou politikou.
– Zasnubovaly se mnohdy děti i právě narozené.

V dobách daleko pozdějších byly zásnuby spíše vyjednáváním ženicha s rodiči nevěsty o věnu.
o V minulém století se tento obřad moc neuznával a přišel ke slovu opět v našich časech.

Jedinečnost ve všech směrech

Dalo by se říci, že v současnosti jsou zásnuby asi nejhezčí. Už nejde o spojení statků, majetků a ani o jiný druh sňatků z rozumu. Většinou si pár mladých lidí udělá krásný večer, kdy si vzájemně slíbí lásku věčnou.

· Co je nyní tedy při tomto obřadu nejdůležitější?

a) Oboustranná láska.
b) Upřímnost.
c) Zásnubní prsten.

dáreček

Jaký vybrat? No přeci ten jedinečný, který nemá žádná jiná, protože zásnubní prsten je natolik výjimečnou věcí, že není možné, aby se vyráběly jako nějaká konfekce. Proto před svým životním krokem oslovte odborníka, který vyrobí prsten právě jen a jen pro tu jedinou. A pokud se nemůžete rozhodnout, jak by měl prsten vypadat, nechte si poradit. Zkušený zlatník umí nejen své řemeslo, ale za ta léta už také leccos ví o lidských povahách a duších. Například ví, že rozhodně žádnou ženu neurazíte, pokud jí vyberete ten, který je vytvořen z bílého zlata a zdobí ho krásný zirkon.