Podívejte se zpět a změňte svou budoucnost

Možná jste se právě i vy dostali do situace, ze které se vám začala pořádně točit hlava do té míry, že vás to donutilo se posadit a začít přemýšlet. A za tu chvíli ve svém životě dobře poděkujte. Dospěli jste totiž do okamžiku, který může být skutečným mezníkem vašeho života, ke kterému jiní z nás nedorazí. Může tomu tak být a nemusí. To, jakou bude mít tento mezník důležitost záleží jen a jen na vás a na tom, kam až dokážete skutečně dohlédnout. Myslete však na to, že ať už budete sebevíce napínat zrak do dálky, mohou vás z toho až bolet oči, ale nemusíte nic uvidět. Důležité totiž není dívat se okolo sebe, ale podívat se dovnitř sebe a také zpět v čase.

ozdoba

Nikdo z nás totiž nemá tu sílu, aby uviděl vpřed, nikdo z nás neuvidí za zatáčku a za zátočinu, do které dopluje, a to ani v případě, kdy bude intenzivně napínat krk. A je to tak dobře, má to svůj hluboký smysl. Ale všichni z nás se můžeme snadno a jednoduše ohlédnout, abychom viděli, co se stalo a jakým jsme byli člověkem. A záleží už jen na nás, co si z toho odneseme. A každý z nás má také schopnost podívat se dovnitř do svého nitra a najít tam odpověď na otázku, jakým člověkem by chtěl skutečně být a jaká je budoucnost, po které touží.

socha

A tyto dvě skutečnosti si pak všichni můžeme dát dohromady a porovnat si, jak spolu souvisí. Skutečně jsme takoví, jakými bychom si přáli být? Odpovídá naše současnost naší minulosti a přejeme si, aby naše budoucnost stejně pokračovala anebo toužíme po změně? Je jen na nás samotných, jak se nás život odehraje, jen my jediní máme sílu vše změnit a žít život podle svých vlastních představ. Jen my jediní můžeme vše zařídit tak, abychom byli spokojení, ať už se okolo nás bude dít cokoli. A všechno to, co jsme a jací jsme byli a jaký život jsme žili jednou složíme do jejích dlaní a bohyně Kálí jediným svým mocným máchnutím rozhodne o tom, co bude – už na věčné časy.