Microsoft má nový hybrid

Jak známo, notebook je lepší na kvalitní práci, například stavbu webu, ale jeho výdrž nebývá nic moc, zvláště při spuštění videa a práci s ním. Oproti tomu tablet sice nemá takový komfort při práci, ale zase má dlouhou výdrž. Vlastně proto vznikají kříženci neboli lépe řečeno v technologii, hybridy.
Firma Microsoft volí zajímavou cestu. Není to ta dávno co uvedla na trh stroj s názvem Surface Pro 7 a již je zde nový s názvem hodně podobným. Jen místo sedmičky na konci je X.
Rozdíl mezi oběma je dosti zásadní, i když ne na pohled. To důležité je ukryto vevnitř.
Mobilní telefon
V „sedmičce“ jsou „vnitřnosti“ od Intelu. Kdežto v X je čip ARM. Tyto čipy jsou známy svou nízkou spotřebou a například v roce dva tisíce čtrnáct jich bylo vyrobeno padesát miliard.
Staří kusové honění v IT technologiích je pamatují ještě jako Advanced RISC Machine, nebo ještě starší, Acorn RISC Machine. Tyto čipy jsou údajně v devadesáti osmi procentech mobilních telefonů.
Nuže, určitě i proto si je vybral Microsoft a umístil čipset do hybridu nové generace. A přesto, že k tomu není určen, běží na něm v klidu Windows 10. Jasně že je upravený, a to ve spolupráci se společností Qualcom.
Údaje o výdrži hovoří o tom, že by se měl hybrid obejít bez zásuvky celý den. Co je tím přesně míněno se zatím nedočteme. Pracovní den v kanceláři? Tedy osm hodin? Nebo pracovní den při delší pracovní době, tedy dva krát osm hodin. A při jakých operacích? Vydrží třeba i v domácnosti pařana, který z nouze nedostatku čehokoli po ruce ráno začne a pozdě večer skončí? Tedy, rád by skončil, otázka je, zda to Surface Pro X dovolí.
Práce s tabletem
V každém případě se odpovědí založených na zkušenost majitelů jistě brzy dozvíme formou recenze na daný výrobek. I když už se snad dá dočíst v některých médiích, jak na tom Pro X ve skutečnosti je. Ale přece jen, názor běžného uživatele je asi ten nejdůležitější.