Nezhoubné zvětšení prostaty

Pravda, nezhoubné, takže na životě vás určitě neohrozí. Nicméně je zdrojem celé řady nepříjemností. Zvětšená prostata lokálně utlačuje močovou trubici, představuje překážku v odtoku moči a způsobuje další komplikace. V současné době se o tomto tématu diskutuje nejen v lékařských kruzích, také informovanost mezi laickou veřejností se v posledních letech výrazně zlepšila. Celou řadu zajímavých informací k tomuto tématu najdete také na .

Nejčastější projevy nezhoubného zbytnění předstojné žlázy.
Zvětšování prostaty u mužů je zcela přirozenou záležitostí. Předstojná žláza roste celý život působením hormonu testosteronu. Nic se však nesmí přehánět. Nejčastějšími příznaky nadměrného zvětšení prostaty jsou především
– častější močení, a to jak během dne, tak i v noci,
– slabší proud moči, právě působením vzniklé překážky v odtoku moči,
– zpomalení začátku močení,
– nepříjemné pocity tlaku a napětí v břiše při močení,
– stlačování břicha při močení ve snaze zesílit proud moči,
– nepříjemné pocity v oblasti hráze (mezi šourkem a konečníkem),
– nepříjemná až bolestivá ejakulace,
Neléčené problémy s prostatou mohou způsobovat vážné zdravotní problémy, především sklon k zánětům močových cest. V pozdějších stádiích může být doprovodným jevem také inkontinence (únik moči). Prvotním příznakem je časté noční močení, které muže nenechá ani se klidně vyspat.

Návštěva lékaře mnohé vyjasní

Pokud u sebe pozorujete příznaky zvětšení prostaty, není potřeba zbytečně panikařit. Můžete nejprve využít některý z volně prodejných podpůrných přípravků, mezi něž se řadí i Prostadyne. Je jedinečný svým přírodním složením, šetrností a vysokým účinkem. Až pokud problémy neustoupí, nebo naopak eskalují, je vhodné bezodkladně navštívit odborníka. Ten v první řadě vyloučí možnost závažnějšího onemocnění, které může postihovat stejnou oblast (prostatu, močovou trubici). Doporučí Vám také vhodný způsob léčby, jenž je často vhodné doplnit celkovou úpravou jídelníčku a životosprávy.