Poppers se řadí do kategorie účinných afrodiziak

Afrodiziak existuje velké množství druhů, některé jsou bezpečné, jiné lze považovat za jedovaté, např blín, bolševník, puchýřník lékařský, muškátový oříšek a hřebíček. Z těch osvědčených můžeme jmenovat např. Ambrein, Marihuanu, Celer, kořen Ženšenu a Poppers.
silueta anděla.jpg

Poppers

Uvádí se jako chemické afrodiziakum, které pracuje na podobném principu jako mnohé přírodní látky. Uvolňuje hladké svalstvo vnitřních orgánů, hrdla a konečníku, jež nejsou ovladatelné lidskou vůlí. Zároveň rozšiřuje tepny a žíly, snižuje tím pádem krevní tlak a působí jako relaxační prostředek podobně, jako alkoholické nápoje. Zmírňuje křeče a působení stresu a navozuje euforické stavy, kdy se intenzivněji prožívá přenos sexuální energie a orgasmické vyvrcholení. Předávkovat se s ním můžete stejně jako s alkoholem a při rozumné aplikaci je bezpečný.

Ambrein

Dnes především v syntetické formě triterpenu, který zvyšuje hladinu krevního testosteronu a stabilizuje hladinu hormonů v podvěsku mozkovém (hypofýze). Látka účinně působí na zvýšení sexuální touhy.

Marihuana

V České republice se smí užívat pouze na lékařský předpis, přesto se s ní můžete setkat v mnoha klubech. Účinnou látkou je psychotropní tetrahydrocanabinol THC, což je alkaloid, s jehož pomocí se rostlina brání vůči požírání živočichy. Obecně se tato látka využívá jako analgetikum, ulevuje od pocitů nevolnosti při léčbě rakoviny a AIDS chemoterapií. Při sexu navozuje příjemné pocity, zrychluje srdeční akci a prokrvuje tkáně, proto se uvádí též jako afrodiziakum.
západ slunce, žena a velbloud.jpg

Celer

O celeru je obecně známo, že zvyšuje libido poměrně výrazným způsobem. Je to však nutno brát tak trochu s nadhledem. Každá přírodní nebo chemická látka, která navozuje pocity blaha, uvolnění a sexuální touhy by se měla užívat v rozumných dávkách a vždy tu rozhoduje psychické naladění. Afrodiziaka jsou účinné látky podpůrného charakteru, přičemž základ vždy musí vzejít z osobního zájmu, v příjemném prostředí, bez stresu, a především s tolerantním a milujícím partnerem.