Proč lidé kupují okrasné svíčky

Každý z nás chce, aby jeho domov byl hezký a útulný a měl příjemnou atmosféru. K tomu přispívají i nejrůznější doplňky, které máme v domácnosti rozmístěné a které vytváří nejrůznější dekorace. Jedním z těchto doplňků, které najdeme prakticky v každém domově, jsou i okrasné svíčky. Proč zrovna ony?

Faktem je, že tyto obvykle neslouží ke svému primárnímu účelu, tedy k osvětlování plochy, nýbrž jsou používány jako dekorace a ve většině případů nejsou nikdy zapáleny. Proč jsou tedy tak často kupovány?

svicka1

Důvodem je jejich vzhled. Pokud vyrazíte do jakékoliv prodejny, zjistíte, že se vyrábí v nejrůznější škále tvarů i barev a mnohdy i vůní. Stačí jeden pohled na poličku plnou různobarevných svíček ve skleněných dózách a pochopíte, proč tak lákají ke koupi.

Faktem však je, že většina z nich působí kýčovitě a ač mohou vypadat dobře v regálu obchodu ve společnosti ostatních svého druhu, doma už takovou parádu neudělají. Málokdo totiž dokáže rozlišit kýč od skutečné krásy, pokud se jedná o jeho dům. Věřte však, že návštěva to uvidí hned.

Jak tedy zařídit, aby náš domov nevypadal, jako když jsme si vše přivezli z pouti? Je tu pár jednoduchých tipů.

svicka2

V první řadě pamatujte na zásadu, že méně je v tomto případě více. Není nutné svíčkami či jinými dekoracemi pokrýt každý čtvereční centimetr povrchu. Raději použijte pouze pár dekorací a dejte je na místa, kde skutečně vyniknou.

Dále se vyhněte všelijakým blýskavým a třpytivým druhům plným flitrů, na které narazíte zejména v levnějších typech obchodů, jako je například Pepco, a to hned z několika důvodů. Za prvé ač jsou pro oko skutečně líbivé, naaranžované v domě působí skutečně lacině. A za druhé, ony flitry mají obvykle tendenci padat, takže brzy jimi bude prostor pod onou dekorací zcela pokrytý, nehledě na to, že bude prakticky nemožné na onu věc sáhnout, o úklidu ani nemluvě.

Ať se však rozhodnete jakkoliv, raději si při nákupu vše několikrát rozmyslete a zkuste si představit, jak bude daná věc vypadat u vás doma.