Proč si v Praze sjednat nocleh na ubytovně

Praha je jedno z nejkrásnějších měst světa, o tom není třeba vést dlouhé diskuse. Někteří lidé, co do Prahy nikdy nezavítali, mohou tvrdit, že jde o přelidněné velkoměsto plné stresu, a že jeho prohlídka je především vyčerpávající. A že kromě historických památek nemá co nabídnout. To je však hluboký omyl, Praha je velmi členitá, neleží v úplné rovině jako např. Ostrava, je zde řada kopcovitých terénů, teras, romantických zákoutí a množství přírodních parků, jako např. Divoká Šárka, Stromovka, Petřín, Prokopské údolí, Hostivařská přehrada, lesopark Na cibulkách, Kunratický les, Zoologická zahrada a mnoho dalších zajímavých míst.dvoulůžko v pokoji

Prohlídka hlavního města ve skupinách

Výhled z Petřínské rozhledny je jedním z divů světa, stejně jako Pražský hrad, Karlův most, Kampa, Loreta, staroměstský Orloj, Letohrádek Hvězda a několik stovek dalších architektonických skvostů. Vypravit se do Prahy zkrátka stojí za to a rozhodně nemá smysl proběhnout v rychlém sledu všechna ta překrásná místa za několik hodin v průběhu jednoho dne. Vyplatí se zajistit si ubytování, ale ceny pražských hotelů a penzionů jsou nesmírně vysoké.Praha – Karlův most

Ubytování (nejen) pro studenty

Prohlídka Prahy bez průvodce a na vlastní pěst se může uskutečnit buď s ubytováním přímo ve městě, nebo s využitím příměstské hromadné dopravy v některé z přilehlých obcí. Pokud volíte tu první možnost, existuje určité řešení v podobě levného ubytování v ubytovny-praha.net.
Ubytovny jsou dostupné po celý rok, výhodnější je však včasná rezervace na určitý termín. Ubytovna není pochopitelně luxusní hotel, ale vybavení odpovídá standardu poskytovaných ubytovacích služeb. Spočívá v jednotném nábytku (šatní skříň, stůl, židle), k dispozici je chladnička, kuchyňka a televizor, a také připojení k Internetu prostřednictvím Wi-Fi.
Vícelůžkové pokoje jsou ideální zejména pro studenty nebo skupiny osob, které cestují za společnými zájmy – na prohlídku města, případně na koncerty a jiné společenské a kulturní akce. Praha je zajímavá nejen v letní turistické sezóně, ale např. i na podzim nebo v období Adventu, kdy se ve městě rozsvítí vánoční stromy a tržnice se zaplní řemeslnými výrobky.