Skutečné štěstí má každý v sobě

Je zbytečné se neustále honit za prací a za penězi, protože nás to stejně nikam nedovede. Skutečné štěstí je naprosto zadarmo, a nepotřebujeme ani haléř k tomu, abychom ho získali. Ovšem nesmíme čekat, že nám někde jen tak spadne do klína. Štěstí se nedá koupit, nedá se nalézt nikde venku, ani vám ho nikdo nemůže darovat. Jediné, co je v tomto směru možné je to, že vám někdo ukáže správnou cestu, že vám ukáže směr, kde ho máte hledat. Ale buďte si jistí tím, že největší kus práce v jeho hledání budete muset odvést vy sami. Ovšem rozhodně se nejedná o práci ve smyslu zaměstnání anebo nějaké fyzické lopoty. Jedná se o duševní činnost. Jde o to, zaměřit se více do sebe a méně navenek. Musíte se ponořit opravdu hluboko do své duše, abyste nalezli své skutečné já, abyste poznali, kdo jste a kam kráčíte.

meditace

Radost, která děsí

A buďte si jistí tím, že až naleznete tu pravou cestu, tak prohlédnete a ona vám přitom pomůže. Kálí vypadá hrůzostrašně, děsí svým pohledem, svým vzezřením, svou povahou. Ale ve skutečnosti je zde pro nás, a proto, abychom se měli dobře, aby náš život konečně dostal svůj smysl. Nedejte proto na to, jak vypadá. Sukénka z lidských rukou, náhrdelník z lebek, tři oči, v ruce meč, to nejsou příliš povzbudivé výjevy. Ovšem jedná se pouze o symboly, které bohyni Kálí přisoudili lidé. Udělali z ní prostřednici smrti, protějšek života, a tak se jí lidé bojí. Ovšem jedná se o veliký omyl, neboť ve skutečnosti bychom ji měli vítat. Smrt neznamená konec, je to pouze předěl v našem bytí. Je to přerod z jedné existence do druhé.

indie

Je to vstupenka do nekonečna, k dokonalému splynutí duší, k nikdy a nikde nekončící harmonii snoubící se s vesmírem. Je to něco božského, čeho máme možnost se dotknout a za to bychom měli děkovat, být pokorní a šťastní. Čeká nás velké štěstí a měli bychom se těšit na den, kdy za námi konečně přijde a udělí nám polibek smrti.