Uniforma hosta potěší

Když můžete pohlédnout do prostor, které jsou jinak hostům skryté, stojí to za to. Díky televizním pořadům o vaření v profesionálních kuchyních tak učinit můžete. První, co Vás ale může napadnout, je mnohdy nepotěšující skutečnost ohledně kuchařských oděvů, které uvidíte .

gastro oblečení

První dojmy nejsou příznivé
Televizní kamery zachytí okamžiky, kdy kuchaři stojí u svých kamen s pánví v ruce, ale, co to, proboha, mají na sobě? Převlékli se vůbec do pracovního, než nastoupili na své pracoviště? Proč se neučesali? Snad si umyli ruce.
Vaše dojmy z prvních minut televizního pořadu Vás mohou nemile překvapit. Je to tak?
Vždyť každá profese potřebuje svůj specifický pracovní oděv, který jej nejen chrání, ale který je uzpůsoben i k jeho pracovní náplni? První dojem z nahlédnutí do profesionální kuchyně televizní kamerou se dá tedy nazvat rozčarováním.

Skoncujte s pochybnostmi hostů
Milí kuchaři, i vy sledujete určitě podobné televizní pořady a určitě si z nich berete ponaučení. Přestaňte se dopouštět chyb, jako je nesprávný pracovní oděv. Na hosty to dobrý dojem určitě nedělá!

Nabídka gastronomických oděvůje tak široká, že uspokojí každého, kdo v pohostinství pracuje.
· Rondony s dvouřadým zapínáním v bílé, nebo černé barvě.
· Bílé dlouhé zástěry.
· Kuchařský kabát s krátkým rukávem.
· Pokrývka hlavy ve tvaru lodičky, nebo baret, či kuchařská čepice.
To všechno je Vám nabízeno, aby Vaše uniforma byla šik. Abyste své hosty potěšili svým profesionálním přístupem ke své práci, ale také proto, aby Vás ochránila. Mějte na paměti, že i kuchař by měl být profesionál se vším všudy. Číšník bývá obvykle na place rozeznatelný od hostů tím, co má na sobě. Buďte rozeznatelní i Vy, i když jste jakoby schován ve svém království kuchyně.

servírka

Co když bude hostovi chutnat a bude si přát poděkovat Vám osobně? A Vy přijdete ke stolu v čistě bílém rondonu s kuchařskou čepicí na hlavě. Tu čistotu Vám zajistila dlouhá bílá zástěra, kterou jste předtím sundali, protože splnila onu ochranu před potřísněním kuchařských kalhot.
Pro obě strany nastane v daný okamžik skvělá atmosféra spokojenosti.