Velmi dobrá tekutina

Nuže, komu věřit? Nejlepší asi bude názor, pít úměrně. Tedy ani málo ani moc. Kolik to je? Zeptejte se lékaře, řekne vám to přesně.

Tak jsme se zasmáli a nyní k vážné práci. Ono není tekutina jako tekutina a nejlepší je, co si budeme nalhávat, pivo. Znám snad jen tři muže, kteří jej nepijí. Jsem to já a ti dva již nejsou mezi námi. Jinak jej snad mají rádi všichni včetně žen. U nás v ulici bydlela jedna paní, která jich „žahla“ patnáct denně a byla v naprostém klidu. V tom přestala být, když to pivo neměla. No, nic se nemá přehánět.
Pivo k prodeji

U nás je nejslavnější pivař asi pan Babula se seriálu „Hospoda“. Ten jich pil dvacet denně a jak mu to prospívalo.

Prodej piva je snad jediný, který si může být jist svou existencí a tím, že nezkrachuje. Vždyť kolikrát se již pivo zdražilo a pije se neustále. Sice spousta mužů přešla na ty nejlevnější značky, ale pijí. Také znám obří spoustu mužů, kteří přestali pít čepované pivo, jen kvůli naprosto pitomému a nesmyslnému zákonu z EU o nekouření v hospodách. To je naštvalo takovým způsobem, že sedí domu na kanapi a „lemtají lahváče“. Jak sami říkají.

Asi je zbytečné bádat, kterého vele osla tento zákon zaujal natolik, že jej prosadil. Za chvíli bude zákaz v pekárně prodávat chleba a v cukrárně zákusky.
Regál piva

Ale budeme se držet tématu. Výrobci piva mohou být spokojeni, protože tak širokou spotřebitelskou základnu nemá snad žádný druh zboží na celém světě. Navíc, když si jej můžete objednat až domů, to už je vrchol pohodlí a služba k nezaplacení. Sejde se partička, žádné tahání flašek, nebo složité zajišťování sudu z restaurace. Prostě si jej objednáte a máte po starostech.

Ono takové posezení venku u pivíčka to je pohoda a oddech toho nejlepšího kalibru. K tomu něco k sezobnutí a lékaři zalamují ruce. Sami se pak přidají a pijí pivínko jako čerti. Tož ať jim chutná.