Venkovní dlažba

Nejprve musíte zhodnotit co by se do dané části nejvíce hodilo. Pokud bude cesta hodně namáhaná, tak je vždy lepší zvolit tvrdší materiály, protože se lépe udržují. Navíc například dřevo má menší životnost. Také se v jeho průběhu života o něj budete muset více starat. Tím je myšleno například broušení a lakování nebo jen běžná údržba. Také je dobré si rozmyslet kolik vlastně za tento projekt chcete dát peněz. Jak je známo, tak každý materiál má jinou cenu, životnost a výhody či nevýhody. Dále se zde také hodnotí styl. Ne všude můžete dát pestrobarevné moderní matriály, tak aby to vypadalo pěkně. Ale kde takovou sehnat? Kvalitní dlažbu určitě volte u ověřeného výrobce.
kruhový chodník
Cihlové chodníky
Nejčastěji je spatříte v zahrádkách nebo v přírodních oblastech. Hodí se velice do těchto oblastí, protože nijak nepřebíjí okolní přírodu. Ale není tomu tak, že vezmete cihlu z nějaké stavby. Pokud byste takto učinily, cihla se po celkem krátkém čase v přírodě začne rozkládat. Navíc zátěží to ještě více podpoříte. A proto se dá běžně například koupit z keramiky. A proto nádherně splyne v přírodě přírodní materiál. Tento materiál toho vydrží opravdu hodně, a navíc mu zima nedělá žádný problém. Ovšem na druhou stranu musíte počítat s vyšší cenou a výskytem mechu.
venkovní dlažba
Zámkové chodníky
Tento typ je velice oblíbený a rozšířený. Když se zase přesuneme zpátky k životnosti, tak zde si můžeme být jisti, že vydrží spousty a spousty let. Hned další výhodou je její stavby. Jednotlivé bloky se do sebe velice dobře zasunují. Při případném rozebírání ji můžete dát někde jinde znovu. Dá se využít i v mnoha jiných směrech než jen chození. Například pokud třeba Vaše auta stojí u chaty na trávě, pak je vhodné zakoupit zatravňovací dlažbu. Na ní můžete úplně v klidu parkovat osobní vůz do 3,5 tuny, a navíc nebudete mít nevzhledný a zničený trávník. Vyrábí se v několika barevných variantách.