Využívejte pracovní prostor efektivně

Netřeba zdůrazňovat, že uspořádání nábytku, zařízení a technického vybavení na pracovišti, má velký vliv nejen na naši výkonnost a plynulé plnění úkolů, ale i na naši psychiku. Pracoviště, kde budeme neustále něco hledat a překládávat, nás bude při práci velmi zdržovat a znervózňovat. Uspořádání věcí opravdu má svůj význam a je nutné dbát nejen o pohodlnou pracovní židli, ale i o dostatek odkládacích a úložných prostor. V neposlední řadě musíme dbát i o to, abychom měli dostatečně velký pracovní stůl.

Na otázku: Co vám nejvíce chybí na pracovním stole? Asi každý z nás by odpověděl stejně. A to, že nejvíce postrádáme volný prostor a místo k práci. Pracovní stůl máme každý den zaskládaný nejrůznějšími dokumenty a rozpracovanými úkoly. A vůbec nezáleží na tom, jak často jej uklízíme ani na tom, jak dobře zvládáme svou práci zorganizovat. Ať vyberete jakýkoliv stůl, je zkrátka malý. Pro takové případy vám nejlépe poslouží kancelářský stůl rohový.

Dá se sehnat ve více provedeních, ale největší výhodou je zejména to, že v jedné jeho části máte volnou pracovní plochu a ve druhé části, kterou máte stále na dosah, můžete odkládat důležité dokumenty. Stůl tak působí mnohem uspořádaněji a vaše práce je hned pohodlnější.

Vyberte si variantu, která se bude nejlépe hodit do vaší pracovny nebo do kanceláří, které právě zařizujete. Myslete však na to, aby zařízení kanceláře působilo jednotným dojmem. Není proto vhodné v jedné místnosti kombinovat různé odstíny dřeva.

® Vždy dejte přednost jednotnému vzhledu a zařízení vybírejte ze stejné produktové řady.

Co nesmí chybět ve správně vybavené kanceláři:

– dostatečně velký pracovní stůl
– úložné prostory nejen na dokumenty, ale i na osobní věci pracovníků
– technické vybavení v dosahu, bez nutnosti přecházet
– konferenční stolek a posezení pro návštěvy a obchodní partnery.