Zabavte děti aktivitou pískování

Nejrůznějších druhů kreativních aktivit pro děti různých věkových kategorií existuje v dnešní době dlouhá řada. A právě takové aktivity se vám mohou hodit na domácí tvoření při ošklivém počasí, nemoci nebo zkrátka jen když potřebujete vaše ratolesti alespoň na chvíli zabavit. Chtěli byste vaše děti zasvětit do kreativní aktivity v podobě pískování, tedy malování s pestrobarevným pískem? Jedná se o jednoduchou aktivitu, která spočívá v tom, že se na lepící plochu papíru nanáší barevný písek všech možných odstínů nebo v kombinaci s třpytkami, které společně utvoří krásný a zajímavý obrázek. Díky lepivé ploše se na papír barevný písek snadno přichytí a ulpí na něm.dětské tvoření.jpg Děti písek milují, tak proč ho nepoužít i na malování. Kromě barevného písku a potřebného náčiní budete potřebovat také nejrůznější druhy šablon, díky kterým budou moci vzniknout ty nejkrásnější výtvory. Díky této aktivitě rozvíjíte ve vašich ratolestech fantazii, schopnost pro tvoření, trpělivost a soustředění.
Samolepící šablony Pískohraní seženete v různých variantách a s různou tématikou. Vybrat si tak můžete třeba z vánočních motivů. Nechybí ani šablony zacílené speciálně nejen na holčičky, a to v podobě květinových nebo srdíčkových motivů, ale také na kluky, kteří si zase rádi vytvoří obrázek některého dopravního prostředku. Nechybí ovšem ani motivy zvířátek a dalších. Stačí si jen vybrat a už s mohou děti pustit do vyrábění svých jedinečných výtvorů, které vzniknou speciální technikou v podobě malování barevným pískem.aktivita pro děti.jpg
Pokud se vám nechce ven, nebo vás navštívil nějaký ten bacil, zabavte vaše ratolesti tvořivou kreativní aktivitou v podobě pískování na nejrůznější druhy šablon a nechte je vytvořit krásné motivy, které pak mohou posloužit třeba jako dárečky pro prarodiče, paní učitelky, kamarády a podobně.