Žádná šachta se bez něj neobejde

Stavbou domu si většina z vás plní svůj sen. Místo, kde bude váš rodinný dům stát, je ve vašich rukách. Buď máte nevyužitý pozemek, takže nemáte nad čím přemýšlet nebo si vhodné místo ke stavbě domu musíte teprve najít. Jakmile máte umístění stavby vybráno, můžete začít stavět. Samozřejmě po předchozích návštěvách po úřadech kvůli stavebnímu povolení a možnosti připojení na kanalizační či vodovodní řád. Svou představu o typu domu jste jistě řádně prokonzultovali i s projektantem, takže už vám nic nebrání v tom, aby se váš sen začal plnit. Každá stavba začíná zemními pracemi. Vykopat základy a položit rozvodné potrubí před samotnou betonáží. Potrubí, ať už kanalizační, splaškové nebo vodovodní se napojuje na stávající řád. Součástí každého rozvodného potrubí je šachta, která musí být vhodně zabezpečena. Správný poklop musí odolávat povětrnostním vlivům.

chodník

Renovace dlažby

I když věnujete patřičnou péči i vnějším úpravám kolem domu nebo chalupy a snažíte se o to, aby okolí vašeho domu vypadalo hezky, přesto každého z vás, kdo máte vydlážděné různé chodníčky a cestičky, čeká po čase jejich renovace. A není se čemu divit. Na venkovní dlažbu působí nepříznivě povětrnostní vlivy, které ji můžou dávat zcela jinou barvu a narušovat její povrch. Záleží na tom, z jakého materiálu dlažba je. Ale ať je z jakého chce materiálu, na každém materiálu se zub času svým způsobem podepíše. Než se do samotné renovace pustíte, měli byste se rozhodnou, jak velká bude. Pokud sou vaše chodníčky zabarveny do zelena, je jisté, že je dlažba napadena mechem. V takovém případě stačí kartáč a voda. Ale zjistíte-li, že v určitém úseku je dlažba zcela narušena, měli byste zvážit její výměnu. A pokud v těchto místech máte vybudovanou kanalizační šachtici, můžete rovnou vyměnit i její poklop, aby vám hezky zapadal do nově pořízené dlažby.

mříže

Hodí se všude

Nerezavějící poklopy šachet se hodí do každého prostoru. Jsou vodotěsné a plynotěsné. Pokud zrovna řešíte rekonstrukci historické dlažby, jsou ideální volbou pro zadláždění.